:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Tombog
2011-07-06, 20:42
Czarna z Jasnej :)
Autor Wiadomość
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 53
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2011-07-05, 11:09   Czarna z Jasnej :)
 

Drodzy Forumowicze, użytkownicy R25 :) Jak wiecie, rok temu zakupiłem w Częstochowie (przy wielkiej pomocy Kolegi Marcina) kompletną karoserię Renault 25 V6 TURBO rocznik 1988 bez silnika i skrzyni.
Skrzynię miałem od kolegi Konrada, a silnik (2.2l) pochodził z mojej Niebieskiej.
Przekładka silnika i skrzyni nie sprawiła żadnych problemów, elektryka pasowała jak ulał (z drobnymi mankamentami które zaraz opiszę), niestety sam proces przekładki ze względu na chroniczny brak czasu trwał 10 miesięcy :( ale wreszcie nadszedł upragniony koniec montażu :) a także wynikła pewna modyfikacja, w związku z tym, że oryginalnie był zamontowany układ ABS - obecność pompy ABSu wymusiła zmianę zbiorniczka wyrównawczego z pionowego na poziomy (ten dostałem od Adasia - za co mu jestem niezmiernie wdzięczny :) ). Reszta bez zmian.
http://www.renault25.eu/album_pic.php?pic_id=5856
http://www.renault25.eu/album_pic.php?pic_id=5855
Przy okazji zostały wymienione łączniki stabilizatora, poduszki, klocki, filtry, wszelakie płyny, zregenerowane zaciski i wiele innych drobnic…
Elektrycznie wszystko działa oprócz spryskiwacza reflektorów, który włącza się od razu ze światłami i opróżnia zbiorniczek do dna (jednym słowem – nie wyłącza się), a także domykanie klapy dziwnie działa – po jednokrotnym zadziałaniu (czyli np. otworzeniu i zamknięciu klapy) trzeba jakiś czas odczekać żeby zadziałało ponownie – nie wiem czy tak w tym modelu było czy może ma to związek z tym, że samochód miał wypatroszone wszystkie przekaźniki a opisy zawartości skrzynki przekaźników które posiadam są dla mnie nie do końca jasne (mam np. w kolekcji tego samochodu przekaźnik opisany jako czasówka spryskiwacza a w opisach nie mogę znaleźć w ogóle schematu lub czegokolwiek dotyczącego spryskiwacza reflektorów).
Na dzień dzisiejszy to tyle, będę jeszcze dopisywał w miarę rozwiązywania problemów i dołączał fotki :)
Właściwie zastanawiam się, czy aby opis mojego dzieła dołączyłem do własciwego działu, ale w zasadzie jest to moje rozwiązanie - więc niech będzie tu ;)
Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze :):):):)
_________________
SEA... SEX... SUN...
Ostatnio zmieniony przez Tombog 2011-07-06, 20:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-05, 11:31   
 

Oluś napisał/a:
zastanawiam się, czy aby opis mojego dzieła dołączyłem do własciwego działu


chyba powinien byc w Księdze wozu. Jak rozwiążesz patentowo ten problem ze spryskiwaczami - to wtedy do działu Własne rozwiązania.

Oluś bierz ją na wyjazd do Łodzi. Umówiłem Ci nawet na piątek spota pod IKEA :)
_________________

 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 53
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2011-07-05, 11:51   
 

hehe - mam nadzieję że na łikend już będzie w 100% do jazdy :) Jeśli tak - no to wiadomo czym przyjadę :D:D:D
Na razie ten desz skutecznie wywala mnie spod samochodu (a jeszcze zostało uzupełnić olej w skrzyni, zamontować do skrzyni czujnik prędkościomierza, zamontować belkę pod silnikiem i finalnie skręcić zderzak przedni (nie wspominająć już o takiej drobnicy jak poskręcanie deski w środku, zamontowaniu z tyłu pasów bezpieczeństwa (bo nie było firmowo), umyciu i poodkurzaniu) :):):)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Marcinn 
Gaworek



R25: brak
Wiek: 48
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-07-05, 12:38   Re: Moja Nowa Czarna z Jasnej Góry :)
 

Oluś napisał/a:
Drodzy Forumowicze, użytkownicy R25 :) Jak wiecie, rok temu zakupiłem w Częstochowie (przy wielkiej pomocy Kolegi Marcina)


Drobiazg ;) Cieszę się, że Renia ma drugie życie. Gratuluję. :) Mam cichą nadzieję, zobaczyć ją jeszcze kiedyś w akcji ;)
_________________
Jej małe i duże pasje
 
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 53
Dołączył: 12 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2011-07-06, 20:18   
 

Metodą prób i błędów doszedłem, że w miejscu przekaźnika klimy (czyli pierwszy przekaźnik po lewej stronie na dole) nie jest przekaźk klimy ;) ale własnie przekaźnik spryskiwacza świateł - teraz już działa prawidłowo...
Został jeszcze do rozwiązania problem domykania klapy - jego działanie nie jest zadowalające - rzekłbym - COŚ JEST Z NIM NIE TAK ;)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 22