:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Tombog
2012-11-10, 12:57
Konkurs na Renię w nagłówku
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2012-11-10, 10:38   Konkurs na Renię w nagłówku
 

Ogłaszam oficjalnie konkurs na zdjęcia do nagłówka forum. Plan jest taki, by co miesiąc nagłówek nawiązywał do pory roku. Skoro więc miałby sie zmieniać, to pomyślałem sobie, że fajnie by było, aby każdy misł szansę tam trafić ze swoją Renią :). Zasady są proste, choć ich realizacja może okazać sie dla niektórych wyzwaniem dość sporym. Zachęcam jednak do zabawy swoim aparatem w sposób troszkę bardziej kreatywny, niż zwykle.Postaram się Wam w tym pomóc w miarę swoich skromnych możliwości :).

W związku z tym, że zrobienie nagłówka wiąże się z przestrzeganiem wielu, ustalonych na etapie projektu strony zasad, odpowiednie zdjęcie również musi je uwzględniać. Zwróćcie uwagę, że sam format nagłówka jest daleki od typowego zdjęcia jaki robi aparat. Nagłówek jest prostokątem o badzo długiej podstawie w stosunku do wysokości, podczas gdy zdjęcia z aparatu nie są tak rozciągnięte. Podczas wkładania typowego zdjęcia do nagłówka, zostają przycięte części dolne i górne zdjęcia. Robiąc więc zdjęcie do nagłówka musimy pamiętać o takim skadrowaniu samochodu, by można było bezpiecznie odciąć część zdjęcia od góry, dołu, lub z obu stron jednocześnie. Mówiąc bardziej fachowo, zostawiamy sporo powietrza z góry i z dołu.

Innym, nie mniej ważnym aspektem jest zostawienie miejsca na stałe elementy nagłówka, takie jak logo, lewe menu, dolne menu, logowanie, itp. Nie mogą one wchodzić na samochód. Robiąc zdjęcie trzeba pamiętać o zostawieniu powietrza z lewej strony kadru na menu. Zwróćcie uwagę na kształt tego menu. Zostało tak ułożone, by otaczało samochód. Prawa strona zdjęcia musi posiadać baaaaaardzo dużo powietrza. Renia kończy się już w połowie kadru, by w nagłówku zostawić miejsce na okna logowania, datę, logo i okazjonalny baner, który czasami się tam pojawia.

Jak kadrować Auto ?
Na pewno nie będzie pasować ujęcie centralne od przodu, czy tyłu. Idealne ujęcia to skośne z widoczną mordką, lub boczne. Auto musi wjeżdżać w nagłówek, a nie z niego wyjeżdzać, a więc robimy ujęcie od strony drzwi pasażera i od przodu, a nie od tyłu. Zwracamy przy tym uwagę na otoczenie. Nawet najbardziej wypucowana Renia z godzinnym studiowaniem ujęcia nie będzie sie dobrze prezentować w otoczeniu pustych butelek, czy innych śmieci.

Podstawą wyboru zdjęcia będzie również oddanie ducha pory roku. Chciałbym, aby nagłówek forum nawiązywał do tego co aktualnie dzieje się za oknem. Postarajmy się więc o to, by tłem dla auta nie był sam garaż, czy budynek przy ulicy, ale np. kwitnący ogród wiosną, czy aleja pełna żółtych liści jesienią. Tutaj zostawiam pełną dowolność licząc na Waszą kreatywność :).

Kolejną sprawą, baaaaaardzo ważną jest jakość zdjęcia. Nie muszę chyba tłumaczyć, że nagłówek zobowiązuje :). Nie zapominajmy więc o odpowiednim doświetleniu zdjęcia. Zarówno samochód, jak i otoczenie muszą być prawidłowo oświetlone. Zawsze należy wybierać takie miejsca, by auto i tło były oświetlone w ten sam sposób, a więc jeśli tlo jest silnie oświetlone słońcem , to samochód również ustawmy w miejscu oświetlonym słońcem. W dni pochmurne zasadę tą można pominąć ;).

To byłoby z grubsza na tyle :). Zapraszam do wspólnej zabawy z odrobiną edukacji, oraz do tematu zawierającego wskazówki, przykłady i dyskusje :).
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2012-11-20, 15:42   
 

Widzę, że temat się nie zapycha zdjęciami :). Będę miał czyste sumienie wstawiając własne renie do nagłówka. Jakby co proponowałem :D
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-20, 20:38   
 

tu wstawiać?

_________________

 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2012-11-20, 21:17   
 

Ja chętnie coś bym wstawił, ale powód jest wszystkim znany :(
_________________
 
 
 
heinzu 
Częsty forowicz


Wiek: 41
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: EL
Wysłany: 2012-11-21, 16:28   
 

nigdzie nie jest napisane że ma być cała :)
_________________
http://img40.imageshack.u...tbannerver2.png
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2013-01-23, 14:49   
 

Styczeń powoli dobiega końca, a żadnych propozycji nie widzę. Czyżbym musiał znowu coś ze swojej stajni wytoczyć ? :twisted:
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-23, 20:04   
 

no ja wkleiłem w grudniu ale krzyk się podniósł, że znowu moja i że moja juz była (raptem parę dni). No to może ja krzyknę: ZNOWU TWOJA !!
_________________

 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-01-23, 20:21   
 

Adam napisał/a:
ale krzyk się podniósł, że znowu moja


Nie odwracaj kota ogonem. Zdjęcie z grudnia nie przypominało wcale zimy i to było powodem krytyki ,a nie że znowu Twoja .
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
 
 
 
mrmellon 
Starszy starszak



R25: Bordówka, jak zatankuje i Adam pożyczy :)
Wiek: 38
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 113
Skąd: Holly_łódź
Wysłany: 2013-01-24, 08:40   
 

to po co swoją odśnieżałem ? w śniegu nawet nie widać było że zderzaka nie ma :D
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Wiek: 77
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2013-01-24, 19:17   
 

Dzisiaj ja w swojej przetarłem dach maskę i prawa stronę auta i zrobiłem kilka fotek





 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2013-01-25, 12:32   
 

Lucjan, obydwa zdjęcia są trochę niedoświetlone jak na nagłówek, ale może mając orginał dałoby się rozjaśnić bez uszczerbku dla jakości. Drugie zdjęcie nie ma wystarczająco miejsca z prawej strony, więc się nie nadaje. Pierwsze też mogłoby mieć odrobinę więcej przestrzeni przed maską, ale może się zmieści. Przyślij mi pierwsze zdjęcie na mejla tombog@renault25.eu . Zobaczę co da się zrobić :)
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
lucjan 
Kandydat na znawcę



R25: R25 TX 2,2 J7TA732 KAT B/G 1992
Wiek: 77
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 538
Skąd: werbkowice
Wysłany: 2013-01-25, 20:33   
 

Cytat:
Lucjan, obydwa zdjęcia są trochę niedoświetlone


Niestety taki sprzęt :(
Ale i dzień był pochmurny :(
Fotki wstawiłem nie w tym temacie :(
moim zamierzeniem było umieszczenie ich w temacie poprawności zdjęć do nagłówka
W poniższym jest troszkę więcej przestrzeni przed maską ale szpeci róg baraku :(

 
 
TomiLee84 
Forowicz


R25: R21, F3N, 1,7b/g 1992
Imię: RENIA
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 155
Skąd: ursynów
Wysłany: 2013-01-26, 16:43   
 

Tak na szybko tyle mi się udało:















Jak jakieś się spodoba to oryginał mogę przesłać dziś wieczorem (ew. jutro rano) bądź dopiero w przyszłym tygodniu.
_________________
R21-mój własny kwadrat
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-03, 15:19   
 

nie wybrano nowego zimowego nagłówka a śnieg stopniał. Może teraz tak bardziej wiosennie??

_________________

 
 
$SKORPION$ 
Znawca
Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2.9, V6 Injection, B29F, 1990 automat
Wiek: 71
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 900
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-02-03, 18:17   
 

Co z tego ,że śnieg stopniał zima trwa. :evil:
_________________

$SKORPION$ Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 31