:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Popularność strony www.renault25.eu
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2014-03-31, 13:43   Popularność strony www.renault25.eu
 

Od bardzo długiego już czasu merytoryka naszego forum stacza się w przepaść po równi pochyłej. Część forowiczów przestała angażować się w sprawy utrzymywania zawartości forum na wysokim poziomie merytorycznym, z którego forum słynęło od początku swojego istnienia. To zrozumiałe, gdyż większość problemów technicznych została bardzo dobrze opisana w działach technicznych. Problemem moim zdaniem stało się zaśmiecanie forum postami o niskiej wartości nawet w dziale Hide Park, czy galerii. Pseudo dowcipy śmieszne tylko dla ich twórców, czy zdjęcia zupełnie nie związane z tematyką forum nie służą budowaniu dobrego wizerunku ani forum, ani tym bardziej klubu, którego ideą powinno być dbanie o wizerunek społeczności w mim zrzeszonej. Tym czasem czytając niektóre posty czy SB można odnieść wrażenie, że grupa hajterów zrobiła sobie plac zabaw w sieci. Efektem tego jak sądzę jest systematyczy spadek popularności forum, oraz wycofywanie się w cień większości, niegdyś bardzo aktywnych forowiczów.

Adminowi znowu bije na dekiel powiecie. Niektórzy nawet twierdzą, że go po@%*#ło. OK. To na początek kilka cyfr, które powinny niepokoić każdego, komu leży na sercu przyszłość forum i klubu.

Rok 2010 - liczba wejść na stronę 114531
Rok 2011 - liczba wejść na stronę 067957
Rok 2012 - liczba wejść na stronę 047662
Rok 2013 - liczba wejść na stronę 039276
Rok 2014 dopiero siÄ™ zaczÄ…Å‚, ale wizja jest na jeszcze mniejszy wynik bo:
Grudzień 2013 - wejść 2737
Styczeń 2014 - wejść 2685
Luty 2014 - wejść 2566
Marzec 2014 - wejść 2381
Dla porównania:
Marzec 2010 - wejść 12804 !!!!

Dobra, tyle suchych statystyk. Pora na bardziej namacalne fakty. ZLOTY.
Od lat sukcesywnie spada liczba aut biorących w nich udział. Liczba uczestników również stale maleje, a dwa tegoroczne przykłady prób zorganizowania zlotu letniego dobitnie mówią na jakim etapie swojego życia jest klub. Jeśli po przeczytaniu tego posta są jeszcze ludzie twierdzący, że wszystko jest wspaniale i idzie w dobrym kierunku, to muszą być jak tow. Putin - oderwani od rzeczywistości.
I na koniec mojego wywodu, takie małe porównanie. Zamieściłem na FB zdjęcie z pierwszego zlotu w Sulejowie. Po 15-tu godzinach zdjęcie obejrzało 207 osób. Dokładnie to samo zdjęcie zamieszczone na naszym forum w 2006 roku uzyskało przez 8 lat odsłon .....
68 !!!!!!!! (Słownie: Sześćdziesiąt osiem).

Teraz bardzo chętnie wysłucham Waszych wniosków i pomysłów na poprawę sytuacji forum i klubu. Bardzo proszę o poważne wypowiedzi, bo sprawa jest poważna, a wypowiedzi typu "pewnie nas sprzedasz" nie zamierzam nawet komentować.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Tomek1545 
DzidziuÅ›



R25: 2.2 , TX , J7T , B29B , 1989
ImiÄ™: Babcia Renia
Wiek: 53
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Zamość
WysÅ‚any: 2014-04-01, 20:53   
 

Witam - co prawda nie jestem już posiadaczem R25 , ale bardzo miło i dobrze wspominam ten samochód . Do klubu wstąpiłem tylko dla tego , że po prostu nie znałem tego samochodu i chodziło mi głównie o zagadnienia techniczne (porady itp.). Teraz już nie posiadam R25 , ale czasami jeszcze wchodzę na forum aby poczytać co tam ludzie piszą ( szczególnie Adam i Busiek ) :) . Ale do sedna : wydaje mi się , że tak mało ludzi wchodzi na TO Forum bo po prostu już nie mają R25. To smutne , ale prawdziwe.
 
 
 
maveras 
Fachowy forowicz


R25: R25 2.1 TDi 1992
Wiek: 57
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 331
SkÄ…d: SÅ‚upsk
WysÅ‚any: 2014-04-04, 21:51   
 

Ubyło z forum kilka osób które wnosiły sporo swojego doświadczenia z r25.
Reszta się troche wypaliła,a sporo osób nie ma już tego auta.
Trzeba coś wymyślić i dziwi mnie fakt ze nie odzywają sie ci co na wszystko zawszę maja odpowiedz.
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcÄ™



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
SkÄ…d: Szczecin
WysÅ‚any: 2014-04-05, 08:42   
 

:wink: :wink:
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
TomiLee84 
Forowicz


R25: R21, F3N, 1,7b/g 1992
ImiÄ™: RENIA
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 155
Skąd: ursynów
WysÅ‚any: 2014-04-05, 12:30   
 

maveras napisał/a:
Ubyło z forum kilka osób które wnosiły sporo swojego doświadczenia z r25.

Faktycznie to może być jeden z powodów mniejszego zainteresowania forum.
Renie starzeją się, a nowych nabywców nie przybywa. Dodatkowo dostępność części lub utarty stereotyp pogarsza sytuację. Zresztą auto w zakupie nie jest tanie,a znaleźć godne uwagi jest ciężko.
Pojawił się gdzieś pomysł na umieszczenie forum na facebook'u. Pomysł niczego sobie choć sam nie mam konta. Zapewne zwiększyło by to popularność forum, ale czy o to właśnie chodzi ??Czy zwiększy się przez to ilość kont na forum lub wzrośnie liczba użytkowników tego auta ?
Chyba ludzie są zbyt mocno uprzedzeni do "starych francuzów" choć życzyłbym sobie i to bardzo żeby moje przypuszczenia nie spełniły się.
_________________
R21-mój własny kwadrat
 
 
 
maciek 
Starszy starszak


Wiek: 50
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 138
SkÄ…d: warszawa
WysÅ‚any: 2014-04-05, 17:41   
 

zgadzam sie z tym co napisał maveras,jego słowa dobitnie oddają sytuaje i ATMOSFERE na forum.przeniesienie forum na fasebooka uwazam za nietrafiony pomysł,cytujac lipidora ,,na takie gowno sie nie pisałem..w tej kwestii go rozumiem..mysle ze powinno to byc małe kamerelne forum słuzace wymianie doswiadczen i pogladów z zakresu tematyki r25,a nie wzajemnej wymianie anty uprzejmosci..miłosc do r25 nigdy nie przemija,a mozliwosc zakupu auta na zagranicznych stronach aukcyjnych istnieje.z zakupem czesci nowych i uzywanych tez nie ma wiekrzego problemu.sory za dosadnosc mojej wypowiedzi........
 
 
TomiLee84 
Forowicz


R25: R21, F3N, 1,7b/g 1992
ImiÄ™: RENIA
Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 155
Skąd: ursynów
WysÅ‚any: 2014-04-05, 19:22   
 

maciek napisał/a:
mysle ze powinno to byc małe kamerelne forum słuzace wymianie doswiadczen i pogladów z zakresu tematyki r25,a nie wzajemnej wymianie anty uprzejmosci


Moim zdaniem jednak forum nie musi być małe i kameralne. Nie musimy zamykać się i przyklaskiwać sobie nawzajem. Antyuprzejmość pojawia się, ale myślę że w znośnym stopniu aczkolwiek jestem stosunkowo krótko na forum.
_________________
R21-mój własny kwadrat
 
 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
ImiÄ™: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
SkÄ…d: KÅ‚odzko - DKL
WysÅ‚any: 2014-04-05, 21:14   Re: Popularność strony www.renault25.eu
 

No dobra teraz pora na mnie :).

Tombog napisał/a:
I na koniec mojego wywodu, takie małe porównanie. Zamieściłem na FB zdjęcie z pierwszego zlotu w Sulejowie. Po 15-tu godzinach zdjęcie obejrzało 207 osób. Dokładnie to samo zdjęcie zamieszczone na naszym forum w 2006 roku uzyskało przez 8 lat odsłon .....
68 !!!!!!!! (Słownie: Sześćdziesiąt osiem).


Chciałbym zaznaczyć tutaj, że na FB naszą stronę polubiło ponad 250 osób. Wchodząc na FB wyskakuje każdemu informacja kto dodał nowe zdjęcie, coś napisał itp.
Po 15 godzinach zdjęcie, o którym mówi Tombog wyskoczyło 207 osobą bo one w tym czasie weszły na FB.
U nas na forum, żeby zdjęcie zostało zanotowane jako otwarte musi na nie użytkownik kliknąć (a jak zostało dodane już następne to musi wejść do albumu i w odpowiedni dział i dopiero wtedy je otworzyć) lub wejść w temat gdzie zamieszczone jest zdjęcie.
Dlatego też uważam, że to porównanie fałszuje.

Inna sprawa dotycząca zdjęć.
Tombog pisze, że na FB zdjęcia dodaje się szybko, sprawnie i są same plusy.
Zgodzę się z Tobą, ale pytanie brzmi. Czy u nas nie może być podobnie?
Jeśli faktycznie z powodów technicznych tak być nie może to mi to nie przeszkadza. Tyle czasu człowiek wrzucał zdjęcia na forum w taki sposób więc kolejne lata też może.
Inna opcja, że zdjęcia na FB swobodnie mogą wędrować po całej sieci (u nas na forum jest to trochę utrudnione). Nie wiem czy Wam pasuje, ale ja wolę by mojej mordy nie oglądał jakiś tam Ahmed czy Bubu bądź Wania na Sachalinie :D.

Kolejna sprawa o zdjęciach bądź postach, które nie są w jakiś sposób związane z forum.
Moje zdanie jest takie, że niektóre posty (ale mówię niektóre!!!) są w jakiś tam sposób związane z forum jak np. ten napisany przez &SKORPIONA& http://www.renault25.eu/v...ighlight=#53045
Pewnie zapytacie dlaczego. Już odpowiadam :).
Otóż kolega &SKORPION& jest użytkownikiem naszego forum. Jego zainteresowania muzyczne każdy zna. Więc facet chce się pochwalić, że był na takim koncercie itp. Takie posty nas w jakiś sposób związują bo będąc na forum i w klubie R25 jesteśmy jakąś tam rodziną. Sam chciałem dodać kilka zdjęć i stworzyć nowy temat o tym, że byłem na Halowych Mistrzostwach Świata 2014 w Sopocie.
Te tematy nie są może jakieś tam merytoryczne czy posiadają wiedzę o R25, ale przecież od tego jest dział Hyde Park - Wolna strefa.
Pisanie podobnych postów daje trochę życia na forum. Bo przecież przyznajcie sami, że praktycznie wszystko o R25 zostało już opisane, a jak ktoś coś mądrego odkryje to zaraz to napisze. Jak zjawi się nowy użytkownik i czegoś nie będzie wiedział to zrobi nowy temat i mu pomożemy :).

Na koniec kilka słów do tych pięknych liczb i statystyk :).
Nie oszukujmy się, ale Renault 25 nie jest już popularnym samochodem i będzie ich mniej. Choć uważam, że za kilka lat trochę osób na forum przybędzie ponieważ będą chcieli mieć ten ŚWIETNY samochód, który zaraz będzie zabytkiem, a cenowo nie będzie jeszcze tak drogi :D. No i będą chcieli dowiedzieć się czegoś o naprawie itp.
WracajÄ…c do liczby odwiedzajÄ…cych.
Na forum użytkowników Mercedesa tzw. "Beczki" bądź Citroena CX pewnie jest podobnie bądź nawet gorzej. Te samochody nie są już produkowane. Za nie weszły inne modele, a nie fazy jak robi się w większość w tych czasach.
Nasze forum poświęcone jest tylko JEDNEMU modelowi, który nie jest produkowany ponad 20 lat. Więc uważam, że wejścia na forum czy nasze coroczne zloty, które są to i tak duże osiągniecie.

Tomku prosiłeś o wypowiedź więc to zrobiłem. Na forum i klubie bardzo mi zależy bo jest to już część mojego życia. Na stronę wchodzę kilka razy dziennie więc chciałbym by było jak najlepiej :).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Busiek 2014-04-05, 21:17, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 23