:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
koniec żółtych świateł?
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-01-20, 10:52   
 

MaciejR21 napisał/a:
Auta z rynku francuskiego nie miały środkowego pasa.

Ale też auta z rynku francuskiego miały żółte światła, więc argument to żaden w dyskusji :P. Skoro każą wydłubywać żółte światła, to tylko czekać, aż każą domontowywać środkowe pasy :|
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-20, 16:46   
 

Witajcie! Jeszcze raz wróciłem do problemu żółtych świateł, ponawiając pytanie do KW policji we Wrocławiu, mając nadzieję,że może nastąpiły jakieś odstępstwa, przynajmniej w odniesieniu do świateł drogowych. Przecież to są jedyne światła w samochodzie, których nikt nie powinien oglądać z przodu bo zostanie oślepiony i prawdę mówiąc barwa tych świateł nie powinna mieć żadnego znaczenia. Oto odpowiedź:

Dzień dobry.
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące możliwości użytkowania samochodu wyposażonego w reflektory emitujące światło barwy żółtej selektywnej po dniu 31.12.2009 r.informuję, że obecny stan prawny na to nie zezwala. Jedyną dopuszczalną barwą okresloną w przepisach dla świteł drogowych, mijania i pozycyjnych przednich jest barwa biała.

Niestety w kwestii rozwiązania Pana problemu nie potrafimy doradzić jakie rozwiązanie techniczne będzie dla Pana najkorzystniejsze. Istotne jest aby dokonując tej przeróbki zachowane zostały parametry reflektorów tak aby pojazd mógł uzyskać dopuszczeniedo ruchu.

kom. Adrian Klejner
WRD KWP Wrocław
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-20, 16:48   
 

no nieźle - czyli po wyrwaniu np. żółtych koszyczków z wnętrza lamp - może się okazac, że jest to przeróbka niedopuszczająca pojazd do ruchu !!
_________________

 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-01-20, 20:15   
 

Spoko Adam, myślę, że nikt nie będzie wnikał w to, bo raczej świadomość, że nasze renie miały fabrycznie montowane światła żółte, jest wśród policji dość mizerna, a i w papierach nie masz śladu o tym.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2010-01-30, 12:16   
 

Wg mnie skoro na reflektorze jest europejski znaczek homologacyjny to nikt nic mi nie moze zrobic - wszelkie przerobki swiatel wiaza sie z utrata homologacji. Ciekawe kto by mi na to pozwolil? Nie da sie wydlubac zoltego kapturka bez rozebrania lampy (klejonej). Bede jezdzil z zoltymi kieliszkami i kropka!
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2010-01-30, 13:23   
 

taxi.wroclaw napisał/a:
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące możliwości użytkowania samochodu wyposażonego w reflektory emitujące światło barwy żółtej selektywnej

No właśnie. "emitującej" !!! Co w przypadku gdy reflektory niczego nie emitują ??? A jeśli, np. zamaluję reflektor czarną farbą, ale pozostawię w nim żółty klosz żarówki, to czy to będzie reflektor emitujący, czy nie ???

Z drugiej strony to nie można posiadać, czy nie można używać ??? Bo to jakby dwie różne sprawy są :D. Przepis mówi, że auto musi mieć pewne światła i nasze renie takowe posiadają. Nasze żółte światła są dodatkowe, wykraczające poza przepis, więc jako takie nie mogą podlegać zakazowi posiadania. Inna sprawa ich używanie, no ale zawsze można zamontować ich wyłącznik i sobie nimi świecić, tylko wtedy, kiedy chcemy. Przykładowo na drodze leśniej, polnej, itp. Jeśli nie chcemy niszczyć instalacji, to wyjmujemy żarówki i też po sprawie :D. Klosza w naszych reniach moim zdaniem nie ma przymusu wydłubywać :D.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-10, 10:43   
 

no właśnie. Powraca temat halogenów. Dzwonił kolega od TX V6 z Koronowa i na przeglądzie mu powiedzieli, że musi żółte klosze od halogenów wymienić na białe. Auto przegląd przeszło ale panowie twierdzą ze stanowczością, że za te żółte policja zatrzyma dowód rejestracyjny.
_________________

 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-08-10, 20:00   
 

Witajcie! Jak niektórzy być może pamiętają, temat przerabiałem, bo mnie żywotnie dotyczył (vide wcześniejsze posty). Problem dotyczy świateł pozycyjnych, mijania i drogowych. Ustawa nie zakazuje używania świateł przeciwmgłowych o barwie żółtej selektywnej. Zastrzeżenia diagnosty wynikają z braku wiedzy. Światła przeciwmgłowe są jedynym rodzajem reflektorów o dopuszczalnej barwie innej niż biała. Pozdrawiam.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2011-08-10, 20:38   
 

Co w przypadku "halogenów" ma zasadniczą zaletę bo już najstarsi górale wiedzą że żółte światło wielelepiej radzi sobie we mgle.
Robiłem przegląd w obu renówkach i nie usłyszałem na temat żółtych halogenów ani słowa , a ich działanie było oczywiście sprawdzane więc diagnostadoskonale widział co mu w gały świeci .
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
lipidor 
Administrator



R25: 2l, GTS, gaznik, B29705, 1985
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 472
Skąd: francja
Wysłany: 2011-08-11, 00:17   
 

Dodam tylko że we Francji światło żółte selektywne jest w dalszym ciągu legalne lecz nikt go nie stosuje i żółte żarówki są po prostu nie do zdobycia. Dowiedziałem się tego szukając nakładek na żarówki do R19 dla naszego kolegi hipisa - wszyscy jeżdżą na białych i jest fajnie.
_________________
Prawdziwy mężczyzna sika do umywalki.
 
 
 
250PS 
Gadaczka


R25: 2.5 v6 turbo baccara
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 59
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-27, 17:30   
 

I tak to polski głąb - czyt. min infrastruktury przeprowadził racjonalizację za którą jak to w minionych czasach bywało odebrał stosowną premię.Już kiedyś podobne bezmóżdże likwidowało zielone strzałki do skrętu w prawo . gadżet z usa pt. polski kubek ma ucho w środku . Idealnie by pasował w tym ministerstwie do porannej kawy. :evil:
 
 
lipidor 
Administrator



R25: 2l, GTS, gaznik, B29705, 1985
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 472
Skąd: francja
Wysłany: 2011-10-31, 19:38   
 

A jak Helga kupiła samochód to w skrytce znalazłem parę ślicznych H4 z żółtymi bańkami.




Jeżdżą teraz w Starej Raszpli :twisted: :twisted: :twisted:
_________________
Prawdziwy mężczyzna sika do umywalki.
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2011-11-01, 08:45   
 

Tyyyyy to ja już teraz wiem czemu masz problemy z gaźnikiem !!!!!
Źle zamontowałeś te żarówki !!!! :mrgreen:
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 28