:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Sasic
Autor Wiadomość
andrzejk 
Kandydat na znawcę


R25: 2100, turbo dx,B290
Imię: fifi
Wiek: 53
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 545
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2012-11-22, 16:38   Sasic
 

Jak to jest Panowie jedni narzekają na tą firmę inni chwalą,chodzi o Francuską firmę, Sasic.
Jest to firma z 80-cio letnią tradycją i jej części idą na pierwszy montaż,a według obiegowych opini to szajs ich części z reguły są tańsze od innych znanych marek , firm które produkują części samochodowe,przede wszystkim chodzi tu o części zawieszenia .
Ja kupuję części tej marki i jakoś dają radę ,może nie jakość części kiepska, tylko Polskie drogi,ulice, itd...do d....y :( co myślicie o tym?
 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2012-11-22, 16:41   
 

Ja niestety nie przypominam sobie bym miał jakieś części z tej firmy :/
_________________
 
 
 
Oluś 
Spełniony forowicz
oluś


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
Imię: Czarna, Szafa,
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
Skąd: Lublin/Hvar/Split
Wysłany: 2012-11-22, 17:33   
 

Już Ci Busiu przypominam gdzie masz takowe części... np. Łącznik stabilizatora... ;)
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
taxi.wroclaw 
Starszy starszak


R25: 2068;TDX;diesel;B29005;1991
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 112
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-22, 18:30   
 

Ja niestety korzystam z Sasica, z konieczności. Ostatnio części do zawieszenia są coraz trudniejsze do zdobycia i Sasic jest w wielu przypadkach jedyną dostępną marką. Jakość jest fatalna. Miałem końcówki drążków kierowniczych wymagających wymiany po 15 kkm, duże tuleje wahacza dolnego 3 m-ce. Gumy wieszaków i obsad stabilizatora ok pół roku. Oczywiście chodzi o auto eksploatowane na taksówce we Wrocławiu i sytuacje skrajnie negatywne.
_________________
Pozdrowienia z Wrocławia
Ostatnio zmieniony przez taxi.wroclaw 2012-11-22, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-22, 18:41   
 

sasic produkuje też poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegów. Też coś słyszałem o miernej jakości
_________________

 
 
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2012-11-22, 19:55   
 

Hmy... czyli w zawieszeniu mam dużo części tej marki ?!
Nie no drążki już wymieniałem jakiś czas temu i nie mogę narzekać :P
_________________
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2012-11-22, 21:33   
 

DNO DNO DNO ...... Baaaardzo dawno temu kupiłem jakieś elementy zawieszenia sasica. Tanie toto było i chwalone przez sprzedawców. Po pół roku auto jeździło gorzej niż przed wymianą. Wniosek prosty - najlepszą marżę musi mieć na tym sprzedawca, że takie gówno chwali. Nie trudno wyobrazić więc sobie ile musi kosztować sprzedawcę ;).
Co do wpływu dróg na stan zawieszenia, to większej bzdury nie słyszałem. Owszem, nie ma u nas tylu dobrych dróg jak na zachodzie, ale osobiście widziałem po czym jeżdżą francuzi czy niemcy po swoich miastach i specjalnej różnicy nie zauważyłem.
Sasic na pierwszy montaż. Hahahahaha .... Ile to ja już firm takich poznałem. Andrzeju, zmień dilera ;).
Na marginesie dodam, że moje zawieszenie we Francuzeczce już trzeci rok walczy z naszymi drogami i jest całkiem sprawne :). Dolne sworznie jeszcze nitowane, a więc 20-to letnie.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Tomek1545 
Dzidziuś



R25: 2.2 , TX , J7T , B29B , 1989
Imię: Babcia Renia
Wiek: 53
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-11-22, 22:00   
 

PANOWIE :) - jak to bywa w życiu , nie można jednoznacznie powiedzieć ,że jedne rzeczy są dobre , a drugie złe . Ogólna zasada jest taka , że te tanie części nie koniecznie muszą być złe i do dupy . Już nie raz zdarzyło mi się kupić część tak zwanej "renomowanej" firmy i okazało się , że wytrzymała krótko i dosłownie tańszy zamiennik wytrzymał dłużej .
Przykładów można przytoczyć mnóstwo , ale za dużo pisania.
Chodzi mi jedynie oto , że i te firmy tak zwane "renomowane" też potrafią robić buble :) .
I nie koniecznie to co drogie jest dobre i super.

PS. O jakości części zamiennych świadczy również odpowiedni ich montaż i eksploatacja ;) .
 
 
 
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
Skąd: Grudziądz/Pszczyna
Wysłany: 2012-11-24, 10:10   
 

Mam tylbe tuleje dolnego wahacza z sasica już kilka lat i absolutnie nic się z nimi nie dzieje a nie jestem jakoś specjalnie przyzwyczajony do omijania dziur .
O łącznikach stabilizatora niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego bo juz zaczynam je słyszeć a były wymieniane nie tak dawno.
Ale łaczniki to jeden z bardziej obciążonych elementów zawieszenia . W Citroenie są wymieniane co ok. 20-30 tyś.
Tuleje drążka reakcyjnego też spisują się dobrze . Wymieniane tylko raz ( opisane na forum ) kilka lat temu. W katalogu sasica występowało to pod nazwą tulei tylnego wahacza .
Osłony przekładni kierowniczej i gumowe obejmy przekładni chodzą do dziś a były wymieniane po zakupie samochodu .

Wszystko chyba zależy jak się trafi . Kiedyś do R21 kupowałem elementy zawieszenia z firmy fortunaline http://www.fortunaline.com.pl/ .
Taniocha jak cholera , końcówka drążka koło 20zł i ...... chodziło to idealnie i nie pojawiały się żadne luzy . A pierwszy raz zakupiłem te elementy z powodu braku kasy .
Teraz pewnie to już nie jest to samo ...
Obecnie staram się kupować elementy TRW/Lucas bo te szły na pierwszy montaż razem z Huthinsonem , ale ..... jak widać po obcnej trwałości to na 100% nie są już te same elementy .
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 24