:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
drozsze OC
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-10-24, 15:29   drozsze OC
 

http://motoryzacja.interi...-procent,778035
jak myslicie?? to kielbasa wyborcza czy realna grozba???
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-24, 15:42   
 

Ja to nie chcę tego słuchać,bo nie coś trafia. :evil: :evil: :evil: :evil: Dlaczego ja mam płacić za wariatów i nie odpowiedzialne osoby. Oni mówią że niema kasy, a niedawno jakoś im się znalazło zapodziane (niewiadomo jak to im sie mogło przytrafić) drobne ponad 700mln zeta.
Ja niemam zamiaru ich dodatkowo utrzymywać.
Jak ktoś wypił i został złapany czy zrobił wypadek to niech płaci podwójne OC ale dlaczego osoby niewinne. Tych pijanych tyle łapią że też będzie z tego kasa.
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-10-24, 15:45   
 

no masz racje! tylko ze pewne obietnice bez pokrycia rzad musi jakos pokryc!a w kogo najlatwiej uderzyc??? zawsze w kierowcow!
po nowym roku dostaniemy pod choinke jeszcze zwiekszona akcyza na paliwa i dopiero sie zacznie :wink:
ja rowniez nie potrafie spokojnie nawet o tym myslec a co dopieropisac!
jak tak dalej pojdzie bede musial sie pozbyc czegos z garazu a bardzo bym tego nie chcial :cry:
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-24, 16:16   
 

Ja nie wiem co oni obiecują,jak ma się poprawić coś na dole jak na górze jest jeden wielki b... To co się u nas dzieje to jest poprostu kpina. Religa proponuje to, on ma taką kasę i samochód służbowy, więc jemu to wisi a dla nas zwykłych ludzików to jest kupa kasy.
Dla kogoś z rządu podniesienie OC o 200-500 zeta to pestka,otwiera portfel i już,a ja np. muszę już wcześniej to uwzględnić żeby odłożyć.
Jak oni podniosą za dużo akcyzę to ludzie będą mniej jeździć i tak niezarobią,więc ta ich polityka to badziewie. Jak będzie droższe paliwo to poprostu będę mniej jeździł i tankował.
częściej ludzie mnie będą widzieć w komunikacji i koniec.
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
Wysłany: 2006-10-24, 16:24   
 

no tak to się nazywa tanie państwo, czyli dużo płać mało używaj - tanio masz :mrgreen:
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-10-24, 16:47   
 

tak i niestety uważam że są to REALNE groźby. Osoby po kielichu za kierownica będa płacili podwojne OC ale i zwykli kierowcy o te 10 procent wiecej żeby była kasa do budżetu.
_________________

 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-10-24, 18:51   
 

Co z tej kasy ktora wplywa do budzetu skoro zamiast oszczedzac na kazdym szczeblu to "oni" robia nowe stanowiska dla kolegow, wymyslaja nowe wydatki itp? Niech zyje IV RP i tanie panstwo! :?
Podobnie jest z podatkiem na drogi wliczanym w paliwo... Pieniadze sa z tego ale jak przyjdzie co do czego to nie remontuja drog. Co z tego ze podniosa skladke OC dla zwyklego kierowcy ktory jezdzi normalnie i ktory nie bedzie mial nawet mozliwosci sie temu przeciwstawic jak te niby zaoszczedzone pieniadze pojda do czyjejs prywatnej kieszeni. Jesli chca zeby z OC bylo oplacane leczenie to prosze bardzo ale czemu z mojej kieszeni skoro to nie ja spowodowalem wypadek? Przeciez dzis jest tak ze jesli ktos byl sprawca to mu obcinaja znizki wiec czemu nie zrobic tak ze dodaja zwyzki juz nie mowiac o pijakach za kierownica ktorym nie tyle powinno sie dawac podwojne OC co wogole zabronic dozywotnio jazdy samochodem.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-10-24, 20:38   
 

blondas napisał/a:
po nowym roku dostaniemy pod choinke jeszcze zwiekszona akcyza na paliwa
to przeciez bylo nie uniknione w koncu naszka kochana UE sie burzy ze mamy za niska akcyze na paliwo:)
Natomiast jesli mówimy o tych składkach to nie sądze, żeby to teraz weszło... w końcu mamy teraz wybory i troche sie obawiaja .. a takze bija o wyborcow... jesli chodzi o ceny cóż.. sam nie wiem... mam tylko nadzieje ze to nie bedzie 40%...
... a tak sobie myśle.. jakie firmy są najbogatsze zaraz po bankach :?:
:idea: czy przypadkiem nie firmy ubezpieczeniowe :?: :!:
może oni by zeszli troche z kosztów :wink:
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
tomi 
Kawaler
poznaję swoją Renię


R25: 2100, Turbo DX, B290, 1992
Wiek: 55
Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 62
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-10-24, 20:39   
 

No to niestety bardzo realne, z czegoś trzeba sfinansować obiecane podwyżki dla służby zdrowia.
Teraz zaczną się masowe pozwy sprawców wypadków o dokonanie zadośćuczynienia i pokrycia kosztów leczenia.
Niestety projekt sięga jeszcze dalej - do granicy absurdu. Ze składki OC ma być pokrywana każda szkoda nawet niezawiniona np. jedziesz z kolesiem swoją Renią, ten się nudzi i coś grzebie wokół wkrętów - kaleczy łapę trzeba założyć na pogotowiu szwy a Ty jako własciciel Reni płacisz za zabieg - bo pośrednio to Ty i twaja Renia przyvczyniły się do szkody :twisted:

To jest sczyt absurdu, podobno Zygmunt z kolumny spier..... z tego kraju :mrgreen: Ale to chyba najlepiej wiedza warszawiacy :wink:
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-10-24, 20:47   
 

To będzie miało jeszcze jeden wydźwięk. Więcej osób zacznie jeździć bez OC. Coraz więcej aut widmo. Ale kogo to obchodzi. Po co polakowi samochód w końcu mamy super szybkie pociągi, ekstra zorganizowane autobusy, a ile lotnisk. A poza tym samochody psują drogi więc im ich mniej tym lepiej :evil:
_________________

 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-10-24, 21:34   
 

Na co więc mają iść nasze składki zus? Idąc tym tropem powinniśmy się zacząć ubezpieczać osobno od kazdego wypadku i choroby. A palacze powinni płacić dodatkowo za leczenie raka i serca.
Mam nadzieję, że Rzecznik Praw Obywatelskich wykryje niezgodność z konstytucją.
No i na bank nikt z tym przed wyborami nie wyskoczy.
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-10-25, 11:03   
 

wkrotce ma wejsc na Polski rynek najwieksza firma branzy ubezpieczeniowej na swiecie...
AXA assistance... :P moze cos namiesza i nie bedzie tak drogo jak by sie mozna tego spodziewac!
co do akcyzy jest moze i nie najtansza w europie moze nie najdrozsza ale ile jest tam innych obciazen poza kosztem paliwa??
wiem tylko jedno! biorac srednia statystyczna pesje np. wlocha i polaka...
my kupimy za wyplate 3,5 raza mniej litrow paliwa niz przecietny europejczyk
i top jest poprostu skandal...
o mega drogich autostradach nie wspominajac juz :?
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-10-25, 12:29   
 

blondas napisał/a:
co do akcyzy jest moze i nie najtansza w europie moze nie najdrozsza ale ile jest tam innych obciazen poza kosztem paliwa??
wiem tylko jedno! biorac srednia statystyczna pesje np. wlocha i polaka...
my kupimy za wyplate 3,5 raza mniej litrow paliwa niz przecietny europejczyk
i top jest poprostu skandal...

Masz racje Blondas.. tylko ta kochana UE tego nie nie bierze pod uwage... :x
a szkoda...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
Imię: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2006-10-25, 20:29   
 

Ta AXA ma działać tak jak link4, który w całości jest w Izraelu.
Nie zamierzają w Polsce uruchamiać agencji. Wszystko przez telefon. To prawda, że to europejski potentat, ale niezbyt bym na nich liczył.
 
 
 
Katii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-25, 20:34   
 

może nie idę z duchem czasu, ale jakoś nie mam zaufania do agenta ubezpieczeniowego, z którym mogę porozmawiać jedynie przez telefon :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 30