:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Polakom gratulujemy pijanych kierowcow
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-10-30, 19:34   Polakom gratulujemy pijanych kierowcow
 

co z tym fantem w.g. was zrobic??
statystyki sa przerazajace!!!!
tylko do wczoraj w ramach akcji "znicz" drogowka zatrzymala 1200 pijakow-mordercow...
w analogicznym okresie ubieglego roku przez caly twajacy 10 dni czas twania tej akcji zatrzymali polcjanci 2500 pijakow! widac juz po tych liczbach ze w tym roku rekord bedzie pobity...
co o tym sadzicie?
czy zabieranie aut lub podwyzszanie kar cos moze w tej dziedzinie zmienic?
a moze zaczac zapelniac tymi pijakami nie rentowne kopalnie lub kamieniolomy??

dlaczego w takiej szwajcarii gdzie poziom dopuszczalny alkoholu we krwi wynosi 0.8 jest przez caly rok tyle wypadkow co u nas przez tylko majowy weekend??
kto jest temu winien i jak z tym sobie powinnismy radzic???
pytan wiele a wujek dobra rada gdzie sie schowal??
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-10-30, 19:58   
 

A co chcesz zrobić złotego środka nie ma... Kary zobacz jak są zaostrzone i co dalej to samo.. niestety nasza mentalnosc jest jeszcze kilka lat do tyłu... ciagle wisi nad nami ten Związek Radziecki co można było wszystko... ehh
Ja jako już można powiedzie pokolenie Frugo troche inaczej po postrzegam
Dodam tylko, że nie wolno aż tak uogólniać... bo jakaś cześć z tych niby pijanych to są "wczorajsi " którzy dobrze się czują i są nieświadomi tego... Jak dla mnie bardzo dużo by pomógł dostęp do tanich jednorazowych dostepnych w aptekach alkomatów!!! i takie jest moje zdanie

pozdro
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-10-30, 20:39   
 

Konrad- są takie alkomaty. 6 szt za 12 zł.
To nic nie da.
Rowerzyści nie mają kasy na bateryjki do oświetlenia, kierowcy na alkomaty też nie znajdą.

Na pocieszenie powiem Wam, że nie sądzę, aby zwiększało się pijaństwo na drogach. Niby dlaczego? Myślę, że wreszcie misie się za to zabrały, mają dyrektywy i trochę więcej sprzętu i po prostu radykalnie wzrosła wykrywalność. Osiągnie ona jakiś szczytowy moment, a potem zacznie spadać. I to będzie autentyczny pomiar pijaństwa.
A na razie tylko karać, karać, karać. Surowo.
I likwidować korupcję w policji.
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-10-30, 23:06   
 

Problem pijaństwa za kierownicą nie tkwi właśnie w tych kierowcach ale w ich otoczeniu. Większość osób widząc pijanego kierowcę który ledwo wsiadł do samochodu popatrzy tylko aby jego fury nie zadrapał i już po kłopocie. Wśród młodzieży (zwłaszcza wiejskiej, ale nie tylko) ten kto więcej wipije i pojedzie to dopiero jest gość, A jak się najara to wogóle jest macho i ma mega Cochones. Od tego trzeba zacząć zmieniać naszą sytuację pijaków na drogach za których wszyscy jesteśmy odpowiedzialni.

Popularyzujmy "Krzysia" - trzeźwego kierowcę. To kto dziś jest Krzysiem ??? ;)
_________________

 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2006-10-31, 08:03   
 

a ja powiem tak jak to się w wojsku mówiło " ---ć.....KARAĆ.....NIE WYRÓŻNIAĆ"
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
Ostatnio zmieniony przez Konrado 2006-10-31, 17:39, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Zeb 
Częsty forowicz
domorosły mechanik, abstynent


R25: na razi nie mam
Wiek: 50
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 248
Skąd: Zamość/pruszków
WysÅ‚any: 2006-10-31, 08:07   
 

ja to bym tym narkomanom to autka zabierał i do kamieniołomów na ciężkie roboty, a jeść to dostanie jak zarobi na swoje utrzymanie, bo za siedzenie w więźniu też powinien zapłacić (ciężką fizyczną pracą) - tak dla pamięci :twisted:

[ Dodano: 2006-10-31, 09:44 ]
cha i prawko dożywotnio :mrgreen:
_________________
Ja chcem mieć swoją Renie !!!
 
 
 
OluÅ› 
Spełniony forowicz
oluÅ›


R25: 2.2GTX,1989;Saf2.2,RN,1993;2,5V6Turbo;Espace2
ImiÄ™: Czarna, Szafa,
Wiek: 54
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 366
SkÄ…d: Lublin/Hvar/Split
WysÅ‚any: 2006-10-31, 13:52   
 

WtrÄ…cÄ™ swoje 3 grosze jak zwykle... ;)

1. Otóż... interesuje mnie jaki udział w tej statystyce mieli podpici rowerzyści w zabitej dechami wiosce którzy po wypiciu piątej mamrotki postanowili jechać do domu nikogo po drodze nie rozjeżdżając na śmierć... Bo może się okazać że proporcje przerażą producentów mamrotki a nie kierowców... Bo jak tak czytam po ile to złapano kierowców - to na mój gust powinno być już luźniej na drogach ;) (to żart oczywiście z tym luźniej...).

2. Proponuję podnieść minimalną zawatość alkoholu we krwi kierowcy na podobne wartości jak mają angole... :):):) a nawet dostosować do wschodnich potrzeb i dla równego rachunku - zrobić: STAN WSKAZUJĄCY NA SPOŻYCIE ALKOHOLU - 1 promil... :):):) wtedy nie bedzie kłopotu z pijanymi kierowcami... Pomysł ten oczywiście wypalił na wyspach, nikt po pijaku nikogo nie rozjeżdża i nie ściga po chodnikach :):):)

3. Jeżdżąc po Polskich drogach ze świadomością jak demolują one samochód, patrząc na innych dresów i przedstawicieli handlowych (ja ich nazywam - kratki... ;) Mój znajomy z kolei mówi na niech - agresorzy... ;) ), którzy czują w sobie moc Kubicy i oczywistą chęć walki na śmierć i życie (patrz film Mad Max...), uciekając przed TIRami, gubiąc się na kiepsko oznakowanych drogach, wyprzedzając na niestrzeżonych przejazdach kolejowych kombajny, furmanki i ciągniki, miejscowych śpiących na drogach... Stwierdzam z całą powagą sytuacji - NA TRZEŹWO NIE DA SIĘ JECHAĆ PO POLSCE...
_________________
SEA... SEX... SUN...
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-10-31, 16:46   
 

Moim zdaniem jeśli ktoś siada po kieliszku za kółko (czy za kierownicę roweru) to jest potencjalnym mordercą. Rowerzysta może nikogo nie rozjedzie ale jak się bujnie na drodze to może wpłynąć na innych kierowców,wtedy o rów nie trudno. Czyli jak widać taki rowerzysta tez może być bardzo szkodliwy.
A jak wsiada do samochodu to chyba wie że człowiek w kontakcie z maszyną to ma malutkie szanse i nic wtedy nie usprawiedliwia (nawet jak jest tylko nieświeży i tylko troszkę go muli i głowa boli).

Ja jestem jak najbardziej przeciw tolerowaniu pijanych za kierownicÄ….
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2006-10-31, 17:01   
 

wbrew pozorom rowerzysta tez moze szkód narobic i to wiekszych niz by sie niejednemu z was wydawalo...
bylem ponad 2 lata kurierem rowerowym to sie napatrzylem na kolegow kaskaderow i samego siebie rowniez...
co do statystyk to watpie zeby policja ganiala po wsiach pijanych kierowcow rowerow tylko poprostu wiecej ich jest po krzakach gdzie wylapuja szybkich i wscieklych...
wszelkie pomysly typu pijaki do kamieniolomu oczywiscie nie wypala ze wzgledu na prawa czlowieka ale zabieranie auta chocby nowego (konfiskata) i sprzedaz z przeznaczeniem ne cele pozytecznosci publicznej to jestem bardzo ZA!!!!
moze wtedy nie jednemu japi by sie poukladalo w glowie o ile juz by nie zabil kogos gdyby starcil swe nowe auto :?
problem jest tylko z tymi co pozycza auto od kogos???
 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-11-01, 22:54   
 

Gzara- nie przesadzaj. Kluczyki od samochodu to mogę zabrać przyjacielowi, który za dużo wypił. Nie będę sumieniem i alkomatem dla połowy Polski.
Każdy musi sam wykazać się odpowiedzialnością lub odpowiedzieć za swoje czyny przed prawem.
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
WysÅ‚any: 2006-11-02, 00:25   
 

Janusz nie zrozumiałeś mnie do końca. Mi chodzi o to że jak ktoś jedzie po pijaku to się nie bójmy zadzwonić na policję. To naprawdę może komuś uratować życie. A skoro ktoś jest na tyle głupi że ledwie ciepły wsiada za kółko to niech się liczy z konsekwencjami. A co do kolegi to większość nie zabrała by mu kluczyków. Respekt
_________________

 
 
Janusz 
Fachowiec
Janusz



R25: 2,0/Monaco/J7R/B29H/87; 2,2/GTX/J7T/B29E/88
ImiÄ™: BrownSugar/Twin
Wiek: 58
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 1085
Skąd: Milanówek
WysÅ‚any: 2006-11-02, 21:43   
 

To problem elementarnej kultury.
Nie wierzę, że ktokolwiek z nas pozwoliłby po pijaku odpalić renię koledze na zlocie, choćby nawet widział go pierwszy raz i sam był napruty na maxa.
Inaczej rzecz ma się na wiejskiej dyskotece, przy dziewczynach. Tam właśnie liczą się mega cohones.
Mnóstwo pijaństwa jest wśród prowadzących ciągniki i inne rolnicze maszyny. Tam nie znajdzie się nikt, kto by przeciwdziałał.
Dlatego tylko surowość i nieuchronność kary. Nie widzę inej szansy.
Grzywny dostosowane do wysokości zeznania podatkowego- np 30% dochodu rocznego, a nie 500 zł mandatu. Publikacja wizerunku z podpisem "pijany morderca" na billboardach w rodzinnym mieście na koszt sprawcy przez pół roku.
To by mogło podziałać.
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
SkÄ…d: Radom
WysÅ‚any: 2006-11-03, 00:40   
 

Mysle, ze te kary to jest wlasnie to...

Jesli ktos by mial w glowie, ze jak wsiadze na kolko po np dwoch piwach to moze stracic samochod (ktory zazwyczaj jest najcenniejsza rzecza "w domu" - no chyba ze ktos mieszkanie ma kupione:P) to by sie zastanowil chwile...

Ja nie ryzykuje jazdy po pijaku chocby ze wzgledu na mysl o stracie prawka (no nie wyobrazam sobie mojego zycia bez mozliwosci pokierowania samochodem - za bardzo to lubie) Oczywiscie juz pomijam zwiekszajace sie prawdopodobienstwo zabicia kogos i siebie, bo uznaje ze to juz jest dla nas jasne.

Jazda na dodatkowym gazie...To jest kolejna rzecz jaka mam nadzieje sie zmieni jak mentalnosc ludzi sie zmieni... nie wiem.. za 10-20 lat... a do tej pory pozostaje miec nadzieje, ze nam i naszym bliskim nic sie zlego nie przytrafi i pijani sami sie pozabijaja uskuteczniajac w ten sposob idee selekcji naturalnej:))
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
ImiÄ™: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
SkÄ…d: LSW
WysÅ‚any: 2006-11-03, 02:10   
 

szopen napisał/a:
Mysle, ze te kary to jest wlasnie to...

Jesli ktos by mial w glowie, ze jak wsiadze na kolko po np dwoch piwach to moze stracic samochod (ktory zazwyczaj jest najcenniejsza rzecza "w domu" - no chyba ze ktos mieszkanie ma kupione:P) to by sie zastanowil chwile...

Ja nie ryzykuje jazdy po pijaku chocby ze wzgledu na mysl o stracie prawka (no nie wyobrazam sobie mojego zycia bez mozliwosci pokierowania samochodem - za bardzo to lubie) Oczywiscie juz pomijam zwiekszajace sie prawdopodobienstwo zabicia kogos i siebie, bo uznaje ze to juz jest dla nas jasne.

Jazda na dodatkowym gazie...To jest kolejna rzecz jaka mam nadzieje sie zmieni jak mentalnosc ludzi sie zmieni... nie wiem.. za 10-20 lat... a do tej pory pozostaje miec nadzieje, ze nam i naszym bliskim nic sie zlego nie przytrafi i pijani sami sie pozabijaja uskuteczniajac w ten sposob idee selekcji naturalnej:))

Jak dla mnie jest to właśnie typowe popadanie w skrajności... i nie mówie złośliwie o tym tylko poście ale i o fragmentach wczesniejszych...
ja rozumiem jesli ktos wsiada do samochodu i wypada jak szmata na ziemie po zaparkowaniu... ale jeszcze raz powtazram ilu jest tych tak zwanych wczorajszych co nie maja zielonego pojecia... a czuja sie ok....
Oluś napisał/a:
zawatość alkoholu we krwi kierowcy na podobne wartości jak mają angole... :):):) a nawet dostosować do wschodnich potrzeb i dla równego rachunku - zrobić: STAN WSKAZUJĄCY NA SPOŻYCIE ALKOHOLU - 1 promil... :):):) wtedy nie bedzie kłopotu z pijanymi kierowcami...

i niestety tu się moge zgodzic... ( w jakoms czasie) niestety nie można na porównywać do ludzi z zach europy... 8) 8)
Wogóle to jestem przeciew pijanym kierowcom ale nich to ma ręce i nogi... ( mówię teraz na mój studencji rozumek: ludzie którzy sa zatrzymani i im rośnie np z 0,3 do więcej.. wiadome doepiro wypili i wsiadają i jazda z ich uprawnienieami.... :evil: ale jeśli ktoś ma hmm nawet (wyolbrzymiam) 0,4 ale ma tendencje spadkową.. ............ takiego gościa moim zdaniem powinno się straktować z przymróżeniem oka...


To tylko moje zdanie... możecie mnie zjechac itd... ale sądzę, że po jakimś... pewnie nie jeden z nas by tak miał....


BAJO
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2006-11-03, 14:18   
 

A ja się nie zgadzam z tym żeby tych co mają mało traktować ulgowo i puszczać. Jak raz się takiemu upiecze to pomyśli : ach łyknę sobie troszkę więcej,może nie będzie tak źle i też się uda. Tu musi człowiek wiedzieć,że jak wypije to może ponieść karę.
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 26