:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Automazowsze - odsłona II
Autor Wiadomość
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-06-22, 22:59   
 

No i w końcu renia odebrana, ale oczywiście nie bez problemów. Na szczęście nie natury technicznej ;). Na razie wygląda na to, że robota została wykonana właściwie, ale pokażą to dopiero najbliższe dni i miesiące.

Przyjeżdżam więc dzisiaj około godziny 18:00 po renię nie wiedząc czy jest gotowa, bo w międzyczasie rozładował mi się telefon. Nie wiem więc nawet czy dzwonili do mnie czy nie.
Czekam chwilę aż poprzedni klient odbierze swoją zabawkę i gdy przychodzi moja kolej, rozpoczyna się ostatni etap przejść z AM.

Na pierwszy ogień idzie cena usługi. Niestety błędem moim było nieustalenie jej na wstępie, gdyż uznałem, że nie jest to ASO, a robotę zrobić trzeba, więc pewnie się zmieści w sensownych granicach. Byłem przygotowany na spory wydatek, ale to co usłyszałem zamurowało mnie chyba na 30 sekund. Pan Wojek podkręcając wąsa zakomunikował mi, że sama wymiana to 700 zł, do tego olej i ....
Tu mu przerwałem i wziąłem głębokim oddech. Po wspomnianych 30 sekundach poprosiłem o powtórzenie kwoty, gdyż miałem ciężki dzień w pracy i jestem trochę zmęczony. Niestety usłyszałem ponownie tą samą kwotę i byłem już pewien, że ten dzień nie skończył się w pracy.
Poprosiłem więc o powagę, nie robienie sobie wrogów z klientów i odrobinę szacunku, na co ujrzałem wielkie oczy i usłyszałem tekst, że roboczogodzina w/g tego i owego wynosi 89 zł, a wymiana skrzyni jest przewidziana w/g tego samego tego i owego na 6h.
Zapytałem więc grzecznie jak mu wyszło 700zł jeśli 6 x 89 =534 zł. W tym miejscu się trochę zapultał i poprosił o moją ofertę.
Policzyłem sobie więc kwotę jaką bym zapłacił za to pod Lublinem (ok 300 zł), dodałem koszty dojazdu i ewentualnego włóczenia się po knajpach z Olusiem ( :P ) i zaproponowałem 500 zł + rabaty na resztę (olej, kołeczki przegubu itp...) i będzie ok.
Stanęło na kwocie 530 za wszystko i rozstaliśmy się na stopie w miarę neutralnej. Nie chciałem już odszkodowania za stracony czas w wysokości roboczogodziny ponad wspomniane 6h :P

Być może jeszcze pozwolę im zrobić regulację zaworów, pod warunkiem, że zajmie się tym ten sam człowiek co robił to Blondasowi, ale najpierw muszę dokładnie sprawdzić co Blondas na to :D
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
Goalkeper 
Spełniony forowicz
Kamikaze Boski Wiatr



R25: R25 brak, Safrane B54G 2.2 dT '97
Imię: Srebrna Strzał
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 613
SkÄ…d: Kalisz
WysÅ‚any: 2007-06-23, 08:08   
 

ta, to widzę, że to jak za komuny na robotach remontowo budowlanych, robili jak najdłużej żeby więcej siana dostać i do tego jeden robi drugi leży bo 2000 zł się należy :) Porobieni goście bo wyjęcie i naprawa skrzyni przewidziana jest na 6h to trzeba tak zrobić zamiast uwinąć się z tym szybko, i mieć czas na naprawę innych aut
_________________
Gość, Ty i Renia i cały świat się zmienia :)
Opis objęty jest prawami autorskimi, pobranie go, zmiana i wykorzystywanie możliwe jest tylko po mianowaniu autora na Administrtora lub Moderatora forum R25 :P
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-06-26, 22:59   
 

Tombog napisał/a:
muszę dokładnie sprawdzić co Blondas na to

ja na to ze zrobil to pan artur dobrze :wink:
i polecam ale tzm razem koniecznie ustal kwote uslugi wczesniej :P
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2007-06-27, 11:17   
 

blondas napisał/a:
tym razem koniecznie ustal kwote uslugi wczesniej

Dostałem wydruk kosztów twoich, żeby nie było totamto i na tej podstawie będzie płacone :D
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmowÄ… ze mnÄ… skontaktuj siÄ™ z lekarzÄ… lub farmaceutem
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
SkÄ…d: koszalin
WysÅ‚any: 2007-06-27, 12:14   
 

bravo! dobry pomysl!
co do stopnia zamotania tego serwisu to nie widzialem gorszego! pocieszajace jest to ze przynajmniej jak juz cos robia to zawsze jestem z efektu zadowolony!
z cen rowniez! sa do perzyjecia....
ale i tak zawsze stoje nad glowa gdy ktos grzebie mi przy renacie :wink:
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 15