:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Tombog
2006-02-21, 12:20
Propozycje na forum
Autor Wiadomość
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-01-11, 12:41   Propozycje na forum
 

Witam
Mam dwie takie propozycje nad którymi warto sie zastanowić.

1 Nowy dział czy jak to sie nazywa gdzie byśmy opisywali przebyte usterki. Tzn co się dział i jak to zostało naprawione. Tylko rozwiazane zagadki, bez komentowania i dyskusji.

2 Dla klubowiczów, wymiana adresami i telefonami, chodzi mi o to że gdy podróżujemy po naszym pięknym kraju i gdzieś nam coś padnie to zostajemy bezradni, a tak dzwonimy do kolegi który mieszka najbliżej i może nam cos pomóc, doradzić np: którego mechanika warto zawołać, albo gdzie zadzwonić po lawetę, choćby nawet jakiś tani nocleg w okolicy, itd

Myślcie i komentujcie.
Pozdrawiam
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-01-11, 13:55   
 

Cytat:
1 Nowy dział czy jak to sie nazywa gdzie byśmy opisywali przebyte usterki. Tzn co się dział i jak to zostało naprawione. Tylko rozwiazane zagadki, bez komentowania i dyskusji.

hmmm calkiem niezly pomysl - renowkowy blog :) popieram!

Cytat:
2 Dla klubowiczów, wymiana adresami i telefonami,

To oczywiscie tez popieram :) Najlepiej jesli to bedzie ograniczone tylko do grona klubowiczow ze wzgledow wiadomych
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-01-11, 15:16   
 

dobry pomysl!
od tej pory do mechanika bede zabieral tez i aparat foto :wink:
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-01-11, 15:59   
 

Oj drugi pomysl jakos szczegolnie mi sie podoba. Kiedys jadac z nad morza, zepsula nam sie Renia w Elblagu i przesiedzialem tam chyba ze 4 dni..:/
Pierwszy mechanik tylko reperowal a nie naprawial, w koncu dopiero drugi to i owo naprawi i mozna bylo jechac do domu.
Gdybym wtedy mial teleofn do kogos z R25 z Elblaga to pewnie milej bym wspominal cala ta przygode.
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-01-12, 09:56   
 

Generalnie nie widzę problemu ani z jednym, ani z drugim. Mam jednak małe wątpliwości co do:

Cytat:
1 Nowy dział czy jak to sie nazywa gdzie byśmy opisywali przebyte usterki. Tzn co się dział i jak to zostało naprawione. Tylko rozwiazane zagadki, bez komentowania i dyskusji.


Czy to nie dublowanie tematów z dyskusji w działach ? Zrobi się bałagan, bo silnik, elektryka, eksploatacja, mechanika zostaną umieszczone w jednym worku. Myślę, że można zrobić dział "Własne pomysły i rozwiązania", ale standardowa naprawa standardowych usterek powinna moim zdaniem pozostać w działach tematycznych. Przecież tam też można opisać co się naprawiło, a łatwiej będzie to znaleźć.

Cytat:
2 Dla klubowiczów, wymiana adresami i telefonami, chodzi mi o to że gdy podróżujemy po naszym pięknym kraju i gdzieś nam coś padnie to zostajemy bezradni, a tak dzwonimy do kolegi który mieszka najbliżej i może nam cos pomóc, doradzić np: którego mechanika warto zawołać, albo gdzie zadzwonić po lawetę, choćby nawet jakiś tani nocleg w okolicy, itd


Ma to sens jeżeli będzie dostępne, np. z telefonu komórkowego, albo palmptopa. Nawet myślałem o tym, żeby zrobić taką okrojoną wersję mobilną forum, ale zdechł mi palm i zaniechałem dłubaniny. Teraz oddałem go do naprawy i może wrócę do tematu.
Napiszę więcej, gdy sprawdzę, jak technicznie zabezpieczyć dane kontaktowe.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2006-01-12, 10:37   
 

Ok
Co do 1 to chodziło mi właśnie o coś odwrotnego do dyskusji. Bo na chwilę obecną jest tak:
-Hej pojawił się problem.......
-spróbój może........
-ja u siebie miałem tak więc........
-to nie pomaga.......
itd itp...

A mi chodzi żeby to było w formie takiej:

Witam
Pewnego pieknego dnia zauważyłem że nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, wiec wziąłem się do roboty. Posprawdzałem ścieżki i nie były poprzerywane, sprawdziłem i czy dochodzi prąd i okazało się że nie, posprawdzałem bezpieczniki i były wporzo. Więc sobie odpuściłem. Jak zacząłem rozkręcać całą renię i wymieniać okablowanie (dłuższa historia) zauważyłem że w kostce łączącej deskę z wiązką idącą do tyłu przy kierowcy są stopione i upalone dwa kabelki. po wnikliwej analizie stwierdziłem że to te od ogrzewania tylnej szyby.
Pozdrawiam


I takie cos byłoby bez mozliwości komentowania.
Ewentualnie mozna coś takiego zrobić na końcu każdego postu o awarii i zmykać post, ale czasem coś ludzie dopisują po dłuższym czsie i dlatego wydaje mi się że osobne miejsce było by odpowiedniejsze, i duzo bardziej dostępne, bo teraz jak ktośczasem nie jest na bieżąco to musi się przekopac przez kilkanaście postów.

ale to tylko taka moja mała sugestia.
Dialog to super rzecz :D
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-01-12, 13:05   
 

Tak więc jak widzisz to nie jest problem braku działu, lecz swawoli forumowiczów. Jest to pole do popisu dla moderatorów, aby:
1. usuwać posty nic nie wnoszące, lub nie na temat,
2. zamykać tematy, w których nastąpiło rozwiązanie problemu, a autor tematu tego nie zrobił.
3. ostrzegać takich autorów o nieprzestrzeganiu regulaminu. Po x ostrzeżeniach następuje czasowa blokada dostępu do forum, lub możliwości pisania postów.
W przeciwnym przypadku niestety w nowym dziale zrobi się taki sam bałagan. Jeśli jesteś zainteresowany moderowaniem jakiegoś działu, to zapraszam do współpracy. Taki kolos jak nasze forum, wymaga wielu czujnych oczu.

Możesz też opisywać swoje przygody z naprawami i rozwiązania trudnych kwestii w dziale "schematy, instrukcje" Są tam jak widać moje opisy napraw. Po opisaniu rozwiązania blokujesz temat i już nikt nic nie dopisze.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-01-12, 17:30   
 

czy mi sie wydaje czy user nie ma mozliwosci zamykania tematow? z moich obserwacji wynika ze tylko moderator to moze zrobic w dziale ktory moderuje :(
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-01-12, 22:21   
 

No tak, znowu plama :mrgreen: Oczywiście, że nie może. Muszę więc zgłębić temat, bo pomysł jest OK, ale formę dopracować warto.
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2006-01-12, 22:33   
 

Spodobał mi się pomysł Gzary szczególnie dotycz pkt2
Sami dobrze wiemy że R-25 nie są tak bardzo popularne w naszym kraju no i siłą rzeczy niewielu jest mechaników którzy mieli z nimi do czynienia. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu jakiś kontakt z osobami
( myślę tu np o wyjazdach wakacyjnych i nie tylko) które w razie awarii mogą pomódz nawet dobrą radą.
Jak to wygląda od str technicznej -tego nie wiem ale pewnie Tombolg znajdzie na to sposób.
Zresztą dużo tu zależy od naszej dobrej woli-czy zechcemy udostępnić np numer swojej komórki.
Jeśli dojdzie do skutku spot zimowy to można by o tym porozmawiać. Co wy na to?
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-01-12, 23:20   
 

W przypadku tegoż drugiego pomysłu ja nie widzę nawet najmniejszego problemu w tym aby podać swój numer telefonu kom. Natomiast jeżeli chodzi o punkt 1 i mówiliśmy tu o zamykaniu postów
Cytat:
czy mi sie wydaje czy user nie ma mozliwosci zamykania tematow?
to chyba nie jest największy problem, ponieważ wystarczy wysłać PW do administratora/moderatora danego działu a ten juz dopełni formalności. Bym zapomniał... a czemu odrazu musimy to robić w wrsji mobilnej przecież wystarczy jak każdy poda swój numer telefonu, a reszta zapisze go sobie na własnym simie:) szkoda zachodu:)
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Zwierzak
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-01-15, 19:06   
 

Uwazam że otwiranie nowego dzialu nie ma sensu. Ale jestem zatym żeby były posty w odpowiednich działach typu elektronika mechanika, z gotowymi rozwiązaniami na dany temat. i musi byc mozliwosc komentowania przecież moze miec ktoś inne zdanie lub inny pomysl na rozwiazanie tego ptroblemu.
Co do wersji mobilnej. to też jestem za. jakaś okrojona baza teleadresowa. przecież nie sposob spisać wszystkich do komórki wraz z innymi informacjami.

Tombog napisał/a:
Tak więc jak widzisz to nie jest problem braku działu, lecz swawoli forumowiczów. Jest to pole do popisu dla moderatorów, aby:
1. usuwać posty nic nie wnoszące, lub nie na temat,
2. zamykać tematy, w których nastąpiło rozwiązanie problemu, a autor tematu tego nie zrobił.
3. ostrzegać takich autorów o nieprzestrzeganiu regulaminu. Po x ostrzeżeniach następuje czasowa blokada dostępu do forum, lub możliwości pisania postów.
W przeciwnym przypadku niestety w nowym dziale zrobi się taki sam bałagan. Jeśli jesteś zainteresowany moderowaniem jakiegoś działu, to zapraszam do współpracy. Taki kolos jak nasze forum, wymaga wielu czujnych oczu.

Możesz też opisywać swoje przygody z naprawami i rozwiązania trudnych kwestii w dziale "schematy, instrukcje" Są tam jak widać moje opisy napraw. Po opisaniu rozwiązania blokujesz temat i już nikt nic nie dopisze.



1. jestem przeciwny usuwaniu postów. chyba że obrażają kogos lub coś albo sa sprzeczne z ogólnie przyjetą neoetykietą. ja np. czasami nie jestem wstanie nabierząco siledzić postów a bardzo dobrze wiedziec jak się rozwija dyskusja jakie propozycje padaja rozwiazania problemu itp, itd. to bardzo pomaga, i czasami taki post typu popieram przedmówcę nie jest postem nic nie wnoszącym. jesli go wyglosila jakaś osoba (specjalnie nie bedę mówił kto) którą uwazam za kogos znającego się, guru, bądź inne pozytywne okreslenie :lol: to i wartość powyzszej odpowiedzi dla mnie wzrasta.
2. a jesli bedzie podobny problem w którym rozwiazanie u mnie nie poskutkowało??? to co otwierać nowy temat z podobnym pytaniem ??
 
 
Robotek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-18, 10:06   
 

Cytat:
jestem przeciwny usuwaniu postów. chyba że obrażają kogos lub coś albo sa sprzeczne z ogólnie przyjetą neoetykietą.


I wczesnym zamykaniu tematu, tak jak dwa moje, dobrze że zwierzak temat pociągnął o tempomatach.

Ale drugi na temat prawego przycisku sporo osób by mogło dorzucić swje trzy grosze.

Myślałem że przy zmianach na forum otwieranie tematów będzie normalne tak jak na setkach innych forach, niestety nadal pojawia się ten debilny komunikacik.

Wiećej osób zostało by tu na dłużej ale uzyskując odpowiedź zmyka czym prędzej bo po prostu nie ma czasu.

Bay wróce jak znormalnieje
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-18, 11:59   
 

Sorry ale jak nie chcesz to nie wracaj a ppm dział i nie wyswietla sie zaden komunikacik a tematy zamykane jak problem zostanie rozwiązany to porzadne forum a nie burdel :twisted: :wink:
_________________

 
 
 
Gość

Wysłany: 2006-02-18, 12:47   
 

Cytat:
to porzadne forum a nie burdel


Bardzo porządne i nie neguje tego, jedynie chcę żeby było porządnie.

A swoją drogą na 13 userów w tym ponad 70 % warszawkiego mających po 100 postów czuję się ogromnie zachęcony twoim postem do pozostania :(

Stanowczość administratora do zgłaszanego przezemnie postulatu po prostu mnie ubawia a jednocześnie cholernie mi żal że nic nie robi żeby przybywało PISZĄCYCH userów .

Bay bay
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 31