:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Lampki podświetlenia tablicy.
Autor Wiadomość
MaciejR21 
Specjalista
Vice Vice Vice Prezes OSZ



R25: 2,9 V6 Injection Z7W B29F 1990
Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 1603
SkÄ…d: GrudziÄ…dz/Pszczyna
  WysÅ‚any: 2011-02-10, 22:52   Lampki podÅ›wietlenia tablicy.
 

Wczoraj zauważyłem że niestety nie działa podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Niestety nie były to żarówki.
Jak większość z nas wie , wnętrze lampki lubi korodować a wręcz zgnić .
Postanowiłem sprawdzić cenę lampki która wg. Dialogysa wynosiła 48zł.
Myślę sobie zaszaleję i zamówię sobie komplet. Niestety po telefonie do ASO , miły pan poinformował mnie że lampki są ....ale w cenie ok. 170zł/ sztuka i leżą sobie we Francji.
Z racji tego że mam lepsze sposoby na wydanie 340zł , postanowiłem coś z problemem lampek zrobić.
Jako że ktoś je kiedyś złożył , musiał istnieć sposób żeby je rozebrać.

Po zdjęciu klosza i wyjęciu żarówki , widać dwa styki. Na pierwzy rzut oka wyglądają w porządku.

Zazwyczaj niestety okazuje się że prawy styk można wyciągnąć a w jego dolnej części jest sama korozja.

Styki kostki też nie wyglądają rewelacyjnie.

rozbieranie zaczynamy od wyjęcia lewego styku . W tym celu trzeba odgiąć styk cienkim wkrętakiem i szczypcami wsunąć styk kostki do wnętrza obudowy.

Potem można swobodnie wyjąć element.

Pozostaje do wyjęcia reszta prawego styku i tu może byc problem w zależności od stanu skorodowania. Trzeba się czasami nieźle napociś żeby wcisnąc w obudowę drugi styk kostki, tutaj przyda się też cienki wkrętak żeby przecisnąc całość do wnętrza obudowy . Potem styk neleży wydłubać lub wysypać ;).

Następnym krokiem jest wykonanie nowego styku kostki. W tym celu użyłem cienkiem blaszki miedzianej. Szerokośc 3mm , długośc 60mm, grubośc 0,2mm.

Pasek miedzi należy złożyć na połowę ( długośc 3cm ) i pocynować z obu stron na długości 15mm , licząc od strony złożenia ( konieczna kalafonia do dobrego rozłożenia lutu ) .

Potem należy go wygiąć , tworząc literę " L " gdzie dłuższy bok powinien mieć ok. 23mm, będzie on stykiem kostki. Po tej operacji trzeba pocynowac resztę ( krótszą część "L" ).

Warto dobrze oczyścić i także pocynować drugi styk kostki ( lewy ) . Uzupełni to ubytki w materiale , spowodowane korozją.

Potem cynowane elementy można delikatni oszlifować, żeby zlikwidować ew. nierówności.

Obcinamy skorodowaną część prawego styku i cynujemy prostopadły element.

Potem nacinamy styk i wyginamy o 90st. naciętą część .

Przed złożeniem można spokojnie wyszorowac cała obudowę lampki w wodzie z dodatkiem detergentów i wysuszyć.
Składanie zaczynamy od umieszczenia prawego styku kostki ( wykonane z miedzi "L" ), którego krótsza częśc będzie wystawać ku górze.

Później zakładamy na miejsce lewy styk.

Na sam koniec wkładamy na miejsce prawy styk żarówki i lutujemy miejsce styku żarówki , ze stykiem kostki " L " .

Po tej operacji można zabezpieczyć wnętrze lampki za pomoca np. lakieru bezbarwnego w sprayu , wcześniej zaklejając miejsce styku żarówki. Można też użyć jakiegoś tłustego środka np. smar w sprayu itd. ...technka dowolna.
Zakładamy żarówkę klosz , i cieszymy się sprawną lampką , zapewne przez kolejne długie lata :) . Za zaoszczędzoną kasę możemy wypić sobie browarka po zakończonej pracy :).
_________________
Nie sztuka być królem. Sztuką jest być dobrym królem.
Ostatnio zmieniony przez MaciejR21 2011-02-10, 22:53, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 11