:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
sposob na "łosia"
Autor Wiadomość
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-02-21, 20:06   
 

apropo hamowania to ja tak robie przed dziurami i torami! a poeta ktory mi to powiedzial juz 15 lat jezdzi na tirach wiec troszke w zyciu widzial!
co do samych np. łosi czy sarenek to podobno jak Ci taka stanie na drodze i nie reaguje na trabienie ani swiatla dlugie podobno nalezy na ulamek sekundy zgasic wszystkie swiatla i wtedy ow zwierz zostaje "odchipnotyzowany" a co za tym idzie ucieka :wink:
 
 
Patryk 
Kandydat na znawcę



R25: była R25 2,2 TX J7T B29B 1991
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 669
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-02-21, 20:14   
 

dokładnie blondas ma racje, ja znam sytuacje z zającem, zezeli wpadnie w swiatło reflektora to sie ruszy, stoi jak wryty...sarenka to nie wiem ale może też chodź wątpie, według mnie trzeba walić tylko najlżej jak sie da bo mozesz potłuc szybe, a zderzak to mała strata :mrgreen:
_________________

 
 
 
kicek 
Spełniony forowicz



R25: 2165 TX, B29E 1990r
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 448
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2006-02-21, 20:41   
 

To znaczy o co chodziło poecie Blondas bo nie załapałem? :?
jeśli chodzi o sarenki i inne łosie a zwłaszcza zające to przeważnie wyskakują przed samą maską (biegną do światła) ew. stoją na drodze, wątpie żeby ktoś miał taki refleks aby zdążyć zgasić światła i zapalić ;)
przeważnie są to ułamki sekund, jak zajączek wypada mi 10 metrów przed autem przy 100km/h to najwyżej zdąże zdjąć nogę z gazu,
jeżeli widzę inne zwierzęta np. psa idącego lub stojącego na poboczu to zwalniam i stosuję zasadę ograniczonego zaufania podobnie jak do pijanych spacerowiczów ;)
_________________

 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-02-22, 09:07   
 

Kicek! "co do samych np. łosi czy sarenek"
tylko wiekszego gabarytu zwierzatka mialem na mysli. a mi sie juz kilka razy przytrafilo ze stala mi taka popierdulka na drodze i mialem czas na reakcje :wink:
zajace i inne kurduple zeczywiscie! tak szybko przelatuja przed zderzakiem iz czesto nie zwalniam :|
kiedys mialem seata inca ktorym skasowalem sarenke! zanim to zrobilem chcialem sie zatrzymac na totalnie oblodzonej jezdni auto i jak zaczelo mnie znosic do rowu .odpuscilem chamulec i skierowlem auto tak zeby walnac zwierzaka rogiem auta a nie centralnie! efekt!?? zbity reflektor i kierunkowskaz,pogiety blotnik,polamana atrapa i totalnie zniszczony zderzak ale chlodnica cala i pojechalem dalej! row w tym miejscu byl tak gleboki (bory tucholskie) ze gdybym tam wpadl napewno nie bylo by mnie nawet widac :|
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
Wysłany: 2006-02-22, 15:17   
 

Niestety panowie nie mieszkamy w niemczech gdzie drogi sa pomyslane tak ze zaden zwioerzak nam nie wpadnie pod samochod chyba ze ptaszek :P mamy takie drogi jakie mamy i musimy sobie radzic z tym...arizona :mrgreen:





Pe.eS
coś sie moja superlimuzyna wybrudziła myślalem ze ona byla czarna a jest siwa...
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
szopen 
Spełniony forowicz



R25: 2,2/2,5 TX/V6Turbo J7T/Z7U B29E/B29G 86?/90
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 497
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-22, 17:05   
 

Jak mowimy o wyskakujacych zwierzetach.... gdyby nie bylo w polsce tyle drzew przy drogach, to nie byloby takie grozne zjechanie z drogi w pole... Zwrociliscie uwage, ze naprawde mnostwo smiertelnych wypadkow jest dlatego, ze ktos sie o drzewo zawinie?
_________________
The two most common elements in the universe are Hydrogen and stupidity.
Harlan Ellison
 
 
 
blondas 
Expert


Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
Wysłany: 2006-02-22, 17:10   
 

cale szczescie ze nie mieszkamy na polnocy norwegii lub finlandii :lol:
 
 
Konrado 
Expert
--<=|------|=>--



R25: MB S124 200TE 1991r.
Imię: messi
Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 2031
Skąd: LSW
  Wysłany: 2006-02-22, 17:10   nieletnia zgwałcona przez pijanego dzika....
 

szopen napisał/a:
mnostwo smiertelnych wypadkow jest dlatego, ze ktos sie o drzewo zawinie
no tak bo drzewo nigdy nie ustepuje :cry:
gdzie juz robili jakies akcje wycinania drzew z pobocza... ale to i tak wszystkich nie wytną...a zwierzaki czy drzewa sa czy ich nie ma i tak wyskakuja... :(





zobaczcie to.. moze nie łoś ale dzik
_________________
"...a kto umarł ten nie żyje... "
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 18