:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie z Formelem
Autor Wiadomość
Busiek 
Fachowiec



R25: 2,0 TXI, J7R 726, B294, 1991 (grudzien)
Imię: Olimpijka
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 1284
Skąd: Kłodzko - DKL
Wysłany: 2015-06-11, 22:01   Spotkanie z Formelem
 

Dnia 6.06 roku Pańskiego moja osoba przebywała na terytorium Gdańska. Jako, że nasz nowy kolega z forum mieszka w tym zacnym mieście skontaktowałem się i udało się spotkać na kilka chwil z Formelem :).
Jest to sympatyczny młody człowiek (jak to dziwnie brzmi z moich ust :D, chyba faktycznie zaczynam się starzeć ;)). Być może jest okolicznym zbójem, ale jeśli mnie nie okłamał i powiedział prawdę to studiuje. Uważam, że wygląd ewidentnie skłania do tej pierwszej opcji, wygląda ewidentnie jak potomek Rumcajsa (być może to jest Cypisek :D). Ale co Wam będę pisał, sami oceńcie ;).

Po kilku wstępnych słowach przeszliśmy na właściwy temat, czyli RENIA :).
Przygodę z zakupem Reni przez Formela większość powinna pamiętać (opisywał to jeszcze przed awarią forum), ale dla przypomnienia dodam, że została kupiona od rodziny z Francji. Jest to silnik 2,1 "dizel", który bardzo dobrze powinien znać kolega Tomala :)

Bardzo mi się podobał stan kielichów, praktycznie zero oznak korozji. Przyczyną tego prawdopodobnie był mocz dzikich kotów, na które kolega jak sam powiedział poluje po nocach (to by się zgadzało bo w Gdańsku nie widziałem żadnego kota, nawet lwa jak byłem w zoo).
Jeśli chodzi o środek to zaskoczyło mnie umieszczenie przycisku od podgrzewania szyby tylnej. Pierwszy raz zobaczyłem, że ów przycisk może znajdować się w tym miejscu. Może to jakaś przeróbka?! Formel niestety sam do końca nie wie

Drugą rzeczą jaka mnie zainteresowała jest dobrze zachowana blach. Zwróciłem szczególną uwagę na progi i na błotniki tylne, które są słabym miejsce naszych Reń

Innym interesującym tematem jest oznaczenie na przednich błotnikach.

Formel sprawdzał u nas na forum i w innych źródłach (nie pytałem dokładnie jakich bo bałem się, że dowiem się czegoś o czym nie powinienem wiedzieć i jeszcze nie wyjadę z Gdańska) niestety nigdzie nic takiego nie znalazł. Jak sam powiedział prawdopodobnie ktoś to sobie sam dokleił.
To tyle jeśli chodzi o nasz spotkanie. Opowiedziałem koledze jeszcze o naszych klubowiczach oczywiście w samych superlatywach (Adamie obym przez Ciebie nie wyszedł na kłamcę :P). O zlotach i innych rzeczach związanym z forum i klubem. Mam nadzieje, że udało mi się Formela namówić na zlot i przyjedzie z dziewczyną (hmy... ciekawe ciekawe :twisted: )
To tyle z opowieści. Resztę sami zobaczycie i posłuchacie na zlocie :).
_________________
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-12, 07:21   
 

Busiek napisał/a:
Jeśli chodzi o środek to zaskoczyło mnie umieszczenie przycisku od podgrzewania szyby tylnej. Pierwszy raz zobaczyłem, że ów przycisk może znajdować się w tym miejscu. Może to jakaś przeróbka?!


oj Busiek. Modele nie wyposażone w halogeny mają przycisk ogrzewania tylnej szyby umieszczony w ten sposób. Przy halogenach wymienia się tam kawałek wiązki (dochodzą dwa przekaźniki) i przycisk z nadrukiem lamp dodatkowych.
Zresztą wystarczy przycisk w tunelu wymienić na ten podwójny (ogrzewanie - wycieraczki) i można ogrzewanie szyby załączać z tunelu.
Ten Turbo_D miał identycznie:



Busiek napisał/a:
Innym interesującym tematem jest oznaczenie na przednich błotnikach


to juz temat dla naszego dawnego klubowego kolegi - Kriss'a ;) http://www.renault25.eu/viewtopic.php?t=2944

Busiek napisał/a:
(Adamie obym przez Ciebie nie wyszedł na kłamcę )


nasza sława nas wyprzedza :D

[ Dodano: 2015-06-12, 07:22 ]
Busiek napisał/a:
Jest to silnik 2,1 "dizel", który bardzo dobrze powinien znać kolega Tomala


a czemu żeś Tomali nie zaprosił ?
_________________

 
 
Formel 
Częsty forowicz


R25: 1986 V6 Turbo, 1990 Turbo D
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 239
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-06-12, 09:30   
 

@Adam - Czyli idąc tą myślą dotyczącą przycisku do halogenów - moja Renata musiala kiedys dostać strzała w przód? Ew po prostu miala wymieniony zderzak?

[ Dodano: 2015-06-12, 09:31 ]
Dobra opowieść Busiek, mam nadzieje ze na codzien coś redagujesz, bo inaczej talent sie marnuje :P
_________________
"Gdy ktoś staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem" - Hunter S. Thompson
 
 
tomala 
Kandydat na znawcę



R25: 2,1 TD J8S B290 '90rFairway, laguna RT 1,6
Wiek: 63
Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 698
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-12, 14:12   
 

Adam napisał/a:
a czemu żeś Tomali nie zaprosił ?


-byłem w tym czasie w pobliżu Gd. ( na Kaszubach) -miałem się spotkać z Buśkiem i Formelem. Ale pogoda nadzwyczaj dopisała , chłodny browar nad jeziorem smakował wyśmienicie i sił nie starczyło ,by dotrzeć do Gd. :(
_________________
Moja jest tylko racja,bo to Święta Racja.
A nawet jak jest twoja,to moja jest mojsza niż twojsza,bo moja racja jest najmojsza i tylko ja ją mam.
( Dzień Świra )

-ponoć życie zaczyna się po 50-tce,..no może
po dwóch.. :)
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-12, 14:31   
 

Formel napisał/a:
Czyli idąc tą myślą dotyczącą przycisku do halogenów - moja Renata musiala kiedys dostać strzała w przód


niekoniecznie. Zderzak pod halogeny jest ten sam. W przypadku braku halogenów zamontowane są zaślepki. Można je zdjąć i halogeny zamontować bez problemu.
_________________

 
 
Formel 
Częsty forowicz


R25: 1986 V6 Turbo, 1990 Turbo D
Wiek: 31
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 239
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-06-12, 15:07   
 

@Tomala - bywasz na Kaszubach? A mozna wiedziec gdzie konkretnie? Bo w sumie stamtąd pochodzę ;)
_________________
"Gdy ktoś staje się potworem, zrzuca z siebie ciężar bycia człowiekiem" - Hunter S. Thompson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 20