:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: HasÅ‚o:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Zbiornik paliwa
Autor Wiadomość
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-12, 13:55   Zbiornik paliwa
 

Czy ktos wie jaką pojemność ma zbiornik paliwa dla wersji 2,2i.
Z góry dzieki.
 
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
ImiÄ™: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
SkÄ…d: Lublin/Warszawa
WysÅ‚any: 2005-05-12, 19:24   
 

Raczej we wszystkich montowany był jeden, 70 litrowy bak.
 
 
 
reposter
[Usunięty]

WysÅ‚any: 2005-06-03, 20:29   
 

Pojemność zbiornika paliwa to 72 litry benzynowe i 67 litrów diesle - tak jest w instrukcji
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-07-03, 00:06   
 

Reposter jaki jest zbiornik paliwa u Ciebie? Ja dzisiaj tankowalem i weszlo mi 73,35 litra a jeszcze cos by mi weszlo. Jesli mam standardowy zbiornik to jezdzilem prawie na oparach benzynki. Jezdzilem na czuja.Mam uszkodzony wskaznik paliwa i na poczatku po tankowaniu pokazal mi 61 l a po kilku kilometrach 40 l. Jak sie wyciaga ten czujnik od paliwa? Zdjalem ta oslonke ale nie wiem czy mam tam wykrecic czy w jakis inny sposob wyciagnac, i pewnie bedzie trzeba jeszcze zdjac rurke paliwowa.
Orientujesz sie moze czy mozna go wpiac w serwisie do komputera (ile taka impreza moze kosztowac) i zeby sie dowiedziec który czujnik jest uszkodzony bo te spalanie mnie przeraza, a w tym samochodzie jest tyle czujników ze nie wiem od czego zaczac.
Mam nadzieje ze ktos mi pomoze bo bardzo polubilem ten samochodzik ale przy takim spalaniu to chyba tylko jazda od swieta bo gaz to kiepsko tu wyglada (przebieg 325tys km), a koszt instalacji tez niejest maly do tej bryczki.
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-07-03, 12:01   
 

po pierwsze eni weim czy dobrze rozumiem ale uzależniasz zuzycie paliwa od wskazania ilości paliwa?? bo przeciesz to za dużo wspulnego nie ma:> ( chbya ze chodzi o obliczenia a nie o realne spalanie)
a jeżeli chodiz o wymontowanie to musiszy oczywiście sciagnąć przewud paliwowy i wykręcic ten czujnik i oglądnac jak z nim wyglada sytuacja
jeżeli chodiz o wpięcie w komputer to.. co ty chcesz wpinać ? czujnik paliwa? bo jezeli tak to jest jakieś nieporozumienie takich żeczy się nie wpina do komputera.
pozdrawiam
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
SkÄ…d: Warszawa
WysÅ‚any: 2005-07-03, 13:58   
 

Po pierwsze niechce przez komputer sprawdzic czujnika paliwa bo to jest glupota. Fizyk zle zrozumiales pytanie. Ja chce sie dowiedziec ktory czyjnik mi padl, bo moze przez ten uszkodzony czyjnik mi duzo pali i moze wpiecie w komp serwisowy mi w tym pomoze.
A jesli chodzi o wyjecie czujnika poziomu to pytalem jak sie to robi , czy sie wykreca czy jakis inny sposób bo nie ma tam zadnych srubek. Wedlug instrukcji pojemnosc baku wynosi 72 litry a ja zatankowalem 73,35 czyli cos jest nietak, a dodatkowo wskaznik pokazuje mi teraz 40 litrow.
Chce doprowadzic do porzadku wsio w samochodziku zebym mógl nim spokojnie jezdzic.
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful Å‚opcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
WysÅ‚any: 2005-07-03, 14:16   
 

witam
rozumiem tearz
wieć tak
jeżeli chodiz o ilość paliwa w zbiornikiu to nie ma ona wpłuwy na spalanie samochodu czujnik jest tylko i wyłącznie w celach informacyjnych wiec nawet gdyby nie działał całkoowicie..to nic się nie dzieje
jeżeli chodzi o wyciągnięcie tego to szczeze mówiąc nie przypatrywałem sie temu pod względem wyciągnięcia tylko dostępność. jak będe maił okazie to popatrze do tego i może ci coś podpowiem
a jeżeli chodzi ci o temat wlania 73litrów do 72litrowego zbiornika to..nie przejmuj się:D ja kiedys zatankowałem 45litrów gazu!! do 45-litrowego zbiornika!! gdzie zwyukle wcho9dziło 38litrów każdy wie dlaczego.. po prostu pewne stacie mają troszczeczke"naciągnięte" pojęcie jednego litra ;)
pozdrawiam
 
 
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
ImiÄ™: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
SkÄ…d: Siedlce
WysÅ‚any: 2005-07-03, 23:37   
 

opis jak to ustrojstwo wymontowac ze zbiornika jest TU
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 22