:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka macie temperature silnika?
Autor Wiadomość
Zulus 
Fachowiec
| PIKUR |



R25: Turbo-DX B290 '91
Imię: Renia
Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 1076
Skąd: Siedlce
  Wysłany: 2005-07-08, 22:02   Jaka macie temperature silnika?
 

Podzielcie sie informacja jaka wam temperature silnika pokazuje wskaznik w czasie normalnej jazdy (tzn nie stojac w korkach itp)?

U mnie temp. oscyluje ponad 1/4 skali a 1/2 i ciut wiecej w korkach. Termostat jest oki bo widac nawet po wskazniku jak pracuje.
_________________
Jesli cos nie dziala to popraw styki :)
 
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-07-09, 00:00   
 

u mnie podobnie oscyluje ponizej 1/2 oczywiscie w koreczkach wyrzej ale przeciesz skoro skala jest to znaczy ze ktos przewidzal ze sie bedzie nagrzewał silniczek bardziej ;)
chociasz szczeże mówiąc an początku nie mogłem sie przyzwyczaic do tych (przyznam ze delikatnych) wachan temperatury poniewaz w poprzednim samochodzie -polonez mialem tak ze jak nagrzalem do 90 stopni to ani mneij ani więcej tylko 90 termostat utrzymywał ( żadko się zdazało zeby przekroczył choć zdażało sie żecz jasna ;) ) no a tu jak i w każdym innym zachodnim samochodzie te terostaty nie są już taki eszybkie i precyzyjne.. oraz troche "chłodniejsze" ale to akurat dobrze :)
pozdrawiam:)
 
 
GRZYBEK 
Fachowy forowicz
GRZYBEK



R25: brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 290
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2005-07-09, 06:28   
 

jak rośnie i spada jest oki ale mi raz się zagotowała woda zapytacie dlaczego .... temperatura wcale nie musi być wysza wystarczy że układ jest troszke nieszczelny robi się poduszka powietrzna czujnik nie łapie temperatury wentylator się nie załancza i mamy gotowanie ja przekonałem się że trzeba kontrolować poziom płynu no i co jakiś czas sprawdzać czy się nie zapowietrza 5 min obsługi a wszystko gra
:roll:
_________________
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
 
 
fizyk 
Spełniony forowicz
ful łopcja:D


R25: 2.8 V6i Z7W B29G 1990
Wiek: 41
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 368
Skąd: dębica podkarpackie
Wysłany: 2005-07-09, 21:44   
 

dokłądnie to samo miałem!
naprawde mozna sie wkopać w tarapaty:/ bo jak woda wyparuje to czujnik nie wyczuje ze sie już silniczek gotuje.. a jak poziom będzie jeszcze niższy to pompa nie poda do chłodnicy i .. silniczek ugotowany:/.. a my sie potem mozemy martwić ..dlaczego sie nie właczył wentylator.. (bo w chłodnicy woda była chłodna :> )
pozdrawiam
 
 
studys 
Fachowy forowicz


R25: 2,2i, GTX, J7T, B29E, składak 94
Wiek: 48
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-07-10, 23:03   
 

Ja tez mialem przygode z ukladem chlodzenia. Musialem az wymienic te male 2 krótkie rurki odchodzace od termostatu. Jedna pekla i malo nie zostalem poparzony.Wskazówka byla na czerwonym polu.
Okazalo sie ze ktos wczesniej zle zapezpieczyl bezpiecznik od wentylatora chlodnicy i sie nie zalaczal.Wymienilem, zaizolowalem i jest juz ok.Teraz mi sie juz nie przegrzewa choc w upaBach i korkach troszeczke temperaturka sie podnosi, ale jest to w granicach dopuszczalnosci.
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-11, 11:53   
 

w mojej reni jest jak u wiekszosci uzytkownikow lecz moj kolega ktory ma wersje TI temperatura po nagrzaniu niemal lezy na 1ej kresce po rombie na dole skali... i zeby nie wiem co sie dzialo korek czy autostrada wskazowka lezy jak pijak pod plotem w czasie bombardowania gradowego.... nawet nie drgnie. w aso wymienial termostaty (od roznych renowek) i nic poprostu chyba napiszemy do programu "nie do wiary" :mrgreen:
 
 
Tombog 
Administrator
Wszechstronny laik



R25: V6i B29F AR4 R12
Imię: Francuzeczka
Pomógł: 28 razy
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2468
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2005-07-19, 02:07   
 

Może wskaźnik padł ?????
_________________

-------------------------------------------------------
Przed rozmową ze mną skontaktuj się z lekarzą lub farmaceutem
 
 
 
blondas 
Expert


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Cze 2005
Posty: 2132
Skąd: koszalin
  Wysłany: 2005-07-19, 11:11   
 

tez tak pomyslelismy ale on dziala tylko jak ruski zegarek w ladzie?! chyba czas na PELIGRINI :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.02 sekundy. Zapytań do SQL: 22