:     
 Przebieg: 



 • Album
 • Chat
 • FAQ
    Gość  • Rejestracja • 
 • Profil
 • Grupy
 • Szukaj
 • Download
 • Statystyki
 • Klubowicze
 • Użytkownicy
Użytkownik: Hasło:  


•  SALON R25  •  R25-TV  •  FORUM  •  PORTAL  •  LINKOWNIA  •  ! POCZTA !  •

Poprzedni temat :: Następny temat
Moto nostalgia 2011
Autor Wiadomość
gzara 
Fachowiec



R25: 2,0 txe 1991
Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 1354
Skąd: Nałęczów
Wysłany: 2011-05-29, 21:26   Moto nostalgia 2011
 

Właśnie wróciłem z Warszawy gdzie odwiedziłem targi Moto Nostalgia. Pierwsze takie wydarzenie w Polsce - czy tak było naprawdę, ciężko powiedzieć. W dużej hali zgromadzone było (nie liczyłem) ponoć około 120 aut z różnych epok. Wystawiały się firmy z branży motoryzacyjnej, kluby, i osoby prywatne. Najwięcej było mercedesów, porsche aut z prl`u i..... citroenów. Tak, tak francuska firma miała bardzo duże przedstawicielstwo, zarówno wśród oldtimerów jak i Youngtimerów. Oczywiście moją uwagę najbardziej przykuły CX i GS w stanie "nówka" zmolestowałem właścicieli i wsiadłem do CX (największej konkurencji naszych reni) i tu szok - było ciasnawo. Jeśli chodzi o przestronność wnętrza i wygodę foteli to R25 wygrywa w cuglach. Było też troszkę aut włoskich dosłownie ze 2-3 japończyki. Z naszego ogródka to była R5 TURBO 2 i ...... Złota R25 z zachodniopomorskiego, nie Blondasa, którego zresztą spotkałem. Sam się zdziwił że klon jego auta jest w tym samym województwie. Ta renia była na sprzedaż 4500, ale myślę że n ie była tego warta, pomimo fajnej wersji V6 w beżowych skórach z klimą. Maska wystawała nad lampy, błotnik miał widoczną korozję i purchle pod lakierem, skóry były strasznie spękane i błyszczały się jak psu...... na wielkanoc, widać właściciel jest fanem plaka.
Podsumowując impreza była fajna i dawno nie widziałem tyle fajnych samochodów.
Brakowało mi jedynie opisów przy większości aut (np przy rządku chyba 5 dużych fiatów dla laika różniących się tylko kolorem)
Brawo dla cytryniarzy których citroen oldtimer klub polska jest naprawdę godny naśladowania.
Również ich stoisko było bardzo fajnie przygotowane. Każde auto miało opis, były foldery z epoki itd, były wystawione silniki na stojakach. (V6 turbo by lepiej wyglądało niż R4 turbo z CX).


Życzyłbym sobie aby za rok znalazła się reprezentacja że tak napiszę Retro Renault, myślę że ciekawych aut by się znalazło bez problemu i bardzo ciekawy filmik z epoki o innowacyjności firmy, czy ten który mamy o produkcji R25.
_________________

 
 
lipidor 
Administrator



R25: 2l, GTS, gaznik, B29705, 1985
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 472
Skąd: francja
Wysłany: 2011-05-29, 23:55   
 

Rzeczywiście idea godna naśladowania. Ciężko znaleźć odpowiednie słowa o północy i po imprezie ale generalnie jestem na tak. Może miałbym kolejny powód żeby odwiedzić ojczyznę...
_________________
Prawdziwy mężczyzna sika do umywalki.
 
 
 
Adam 
Max ranga
oPoranek



R25: Baccara 2,9 V6
Imię: Rządówka
Wiek: 58
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3687
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-30, 07:18   
 

trochę zgłoszonych pojazdów:

http://www.motonostalgia.pl/pojazdy-eksponaty
_________________

 
 
Witek S 
Starszy starszak



R25: 2.8 Renault 25 V6 1992
Imię: Furia Grubaska
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 203
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-05-30, 16:20   
 

Fajna wystawa szkoda ,ze tak daleko dla mnie.
Do Katowic lub Poznania to by się jeszcze skoczyło.
_________________
RENAULT 25 V6 -1992 150KM
RENAULT Clio RL 1.2 -1994 54KM
Audi A6 1.8T -1997 -150KM
GAZ 2571 -Gazela -1997 101KM
Renault RAPID 1.9D -1994 65KM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Hosting strony: www.tombogmedia.pl
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 18